У вінницькому селі воду для шкільної їдальні гріє сонце

У школі села Грижинці самотужки виготовили сонячний колектор
Depo.
17 листопада 2016 13:42
ФОТО: depo.ua
У вінницькому селі воду для шкільної їдальні гріє сонце
У вінницькому селі воду для шкільної їдальні гріє сонце

У школі села Грижинці Тиврівського району,  що на Вінниччині з початку навчального року воду для їдальні гріють саморобним сонячним колектором. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на vlasno.info.

Колектор розробляли експерти з відновлюваної енергетики з Національного екологічного центру України та вінницького обласного осередку Всеукраїнської екологічної ліги, студенти Вінницького національного технічного університету та місцеві жителі, повідомив директор школи Юрій Могер.

"Наша школа – одна з шести шкіл в області, які підпадають під освітній проект "Екошкола – школа майбутнього". Спеціалісти з Вінниці в березні за три дні не лише зробили на даху школи сонячну батарею, а й провели для всіх охочих майстер-класи, як можна зробити таку самотужки, – розповідає директор.

Кошти на матеріали для колектора - сім тисяч гривень - активісти збирали півроку. Готовий новий коллектор коштує вдвічі дорожче. Школа допомогла необхідними матеріалами, а в спорудженні колектора брали участь не лише приїжджі волонтери, а й сільські жителі.

Колектор нагріває воду за допомогою енергії сонця й дозволяє економити на рахунках за електроенергію. Проте він працює на повну силу лише в сонячний день. Тому дирекція школи зараз працює над удосконаленням пристрою. 

У вінницькому селі воду для шкільної їдальні гріє сонце - фото 1У вінницькому селі воду для шкільної їдальні гріє сонце - фото 2