У Вінниці збираються декомунізувати літак-пам'ятник

Літак, який вже кілька десятиліть стоїть на постаменті на проспекті Космовавтів у Вінниці, готують до транспортування на один з місцевих заводів для відновлення зовнішнього вигляду
Depo.
22 вересня 2016 17:31
ФОТО: depo.ua
У Вінниці збираються декомунізувати літак-пам
У Вінниці збираються декомунізувати літак-пам'ятник

Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на Інформаційну Вінниччину.

Також, за словами Вінницького міського голови Сергія Моргунова, комісія з декомунізації попрацює над розробкою нової таблички до літака, адже стара порушує норми закону Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки.  

"Сьогодні я дав доручення відправити літак з пам’ятника на один із наших вінницьких заводів, щоб його там якісно пофарбували. Також потрібно, щоб міська комісія з декомунізації, куди входять вінницькі історики, внесла пропозицію щодо напису на табличці. Конфігурацію самого пам’ятника не буде змінено. Але що стосується постаменту, то до цих робіт важливо підійти виважено, заміна конструкції є необхідною", – прокоментував міський голова Сергій Моргунов.

До кінця листопада вінницькі будівельники і комунальники мають завершити реконструкцію площі ім. Костянтина Могилка на просп.Космонавтів. Згідно з проектом, біля літака-пам’ятника мають оновити дорожнє та тротуарне покриття, зробити зону відпочинку з фонтаном та лавочками, перголами, освітленням та озелененням. Також поблизу з’являться паркувальні місця на 70 автомобілів.

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця