У Вінниці запустили децентралізаційний Hub вартістю €97 млн

Проект "U-LEAD з Європою" називають наймасштабнішим в рамках децентралізації в Україні
Depo.
15 вересня 2016 14:11
ФОТО: depo.ua
У Вінниці запустили децентралізаційний Hub вартістю €97 млн
У Вінниці запустили децентралізаційний Hub вартістю €97 млн

Сьогодні, 15 вересня, у Вінниці стартував проект з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку "U-LEAD з Європою". Про це повідомляє кореспондент Depo.Вінниця.

Презентація проекту ропочалась із виступу прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана. Він наголосив, що попри супротив, який чинять на всіх рівнях влади, на сьогодні в Україні 186 громади вже об'єдналися, а до кінця року їх буде 250. 

"Сьогодні можна констатувати факт, що є села, де бюджети завдяки децентралізації збільшилися від двох до семи разів. Сьогодні громади за власний кошт будують дитячі садочки та інші об'єкти соціальної сфери. Такого ніколи раніше не було", - наголосив Гройсман. 

Детальніше про проект "U-LEAD з Європою" розповів віце-прем'єр Геннадій Зубко. За його словами, програму із загальним фінансування у 97 млн євро розраховано на чотири роки. Її основні напрямки – зміцнення кадрового потенціалу місцевого самоврядування та системна підтримка Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАПів).

"Це – перший системний проект із практичним, а не декларативним виміром. Він стане своєрідним хабом – магістральним центром, який генеруватиме імпульси розвитку для всієї системи самоврядування", - зауважив Зубко.

Він наголосив, що в рамках програми відбуватимуться освітні програми для місцевої влади, підтримка професійної освіти посадовців виконавчих органів, їх навчання проектному менеджменту, а також - комплексні відновлювальні роботи у ЦНАПах на території об'єднаних територіальних громад по всій Україні, надання обладнання для понад 600 з них та навчання місцевого персоналу новим методикам роботи.

У Вінниці запустили децентралізаційний Hub варітстю €97 млн - фото 1

У Вінниці запустили децентралізаційний Hub варітстю €97 млн - фото 2

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця