У Вінниці встановлять вірменський хачкар з унікального каменю

У такий спосіб вірмени вшанують пам’ять жертв геноциду свого народу
Depo.
8 вересня 2016 09:20
ФОТО: depo.ua
У Вінниці встановлять вірменський хачкар з унікального каменю
У Вінниці встановлять вірменський хачкар з унікального каменю

Завтра, 9 вересня, біля церкви Воскресіння Христового, що на Хмельницькому шосе, 3, вірменська громада Вінниці планує урочисто відкрити й освятити хачкар – вірменський хрест-камінь. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на Вінниця.ОК.

Пам’ятний знак покликаний вшанувати пам’ять жертв Геноциду вірменського народу 1915-1922 років. Урочистий обряд освячення хачкара проведе Предстоятель Української єпархії Вірменської апостольської церкви, єпископ Маркос Оганесян. На урочистості запрошені представників вінницького духовенства, вірменських громад України, науковців, керівників міста та області.

Хачкар – це кам’яна стела з різьбленим зображенням хреста. З вірменської це слово так і перекладається: "хач" – хрест, "кар" - камінь. У Вірменії хачкар традиційно встановлюють при дорогах, біля монастирів, всередині і на фасадах храмів. Кожний такий хрест відрізняється неповторним візерунком, хоча й витриманий в єдиному стилі.

Як розповіли у громадській організації "Вірменська діаспора Вінниччини", вінницький хачкар виготовлено із унікального каменю – туфа, з якого збудовано чимало об’єктів у столиці Віріменії Єревані.

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця