У Вінниці відкрили музей, де зберігатимуть марку, аналогів якій немає у світі

В експозиції музею також представлені марки, вартість яких може сягати від 10 тисяч до мільйона гривень

Сьогодні, 16 вересня, у центрі Вінниці - на вулиці Соборній - почав діяти перший в Україні музей української марки. Про це повідомляє кореспондент Depo.Вінниця.

Експозиція нового закладу пов’язана з ім'ям військового діяча Української Народної Республіки хорунжого армії УНР Якова Балабана, ім’ям якого й названо музей. Колекція української марки, виставлена в музеї, унікальна. Її з юних років у США почав збирати знаний нині філателіст Олександр Балабан, син хорунжого. Саме він нещодавно передав Вінниці свою колекцію, вартість якої вимірюється мільйонами доларів.

"Я був маленьким хлопчиком і почав довідуватися як тато боровся за Україну, як він був під Крутами, з Петлюрою, на зимових водах. І тоді я більше почав розуміти про Україну, і маленьким хлопчиком задумався, як я можу допомогти татові. Тоді я вирішив збирати українські марки", - розповів колекціонер.

За словами філателіста, в експозиції музею є марка, яка вийшли єдиним примірником у світі, є марки, датовані 1918 роком.

"Тут представлено менше 1% від тої колекції, яку маю вдома. Тут презентована марка, яка єдина в світі. Ніякий музей не може її ні за які гроші купити, бо вона одна. На Україні марок 1918 року небагато; причиною є те, що москалі стріляли в людей, що мали марку із тризубом. Українські марки показують історію України, адже коли на конвертах вживалися українські марки, то значить була українська влада. Є радянські аркуші, і вони є поодинокі, адже друковані українською. Україна мала 6 поштових відділів, і тут презентовані марки кожного поштового району з 1918 року. Радянський Союз перші марки мав з 1923 року, а Україна – з 1918 року. Україна за один рік видала більше поштових марок, ніж Англія за 150 років", - розповів Балабан.  

За словами голови благодійного фонду музею української марки імені Якова Балабана Олександра Білецького, експозиція час від часу оновлюватиметься.

"Це перша експозиція, нею просто хотіли представити загальне бачення, які марки випускалися із 1917 року і до 40-х років. Є марки, які випускалися на еміграцію українським урядом. Серед цікавих, тут представлені марки із повітряної авіапошти . Взагалі, авіапошта з’явилася на території України, тобто перший рейс авіапошти був між Віднем і Києвом, і перші в світі марки авіапошти зявилися на території України. Вони є в експозиції музею. В колекції є марки із першої половини 19-го століття, тоді коли марки почали зявлятися", - зазначив Олександр Білецький.

Відвідувати музей зможуть усі. Для дітей і студентів вхід безкоштовний. Для дорослих – 20 гривень. Яка точна вартість колекції, сьогодні сказати не можна, адже ще не проведено інвентирізацію. Однак сам філателіст зазначає, що марки не раз "заганяли" його в борги.

"Вартість - це те, що купець дасть, але як можна сказати скільки коштує марка, яка одна в світі? Я маю їх понад сто тисяч, і яка з них найцініша для мене - це як запитати маму , котра має 5 дітей, яка дитина найулюбленіша", - каже О.Балабан. Однак додає, що збирати українські марки буде до смерті.

У Вінниці відкрився перший в Україні музей марки - фото 1

У Вінниці відкрився перший в Україні музей марки - фото 4

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook