У Вінниці відкрили капсулу часу з минулого століття

Послання до "комсомольців XXI століття" заклали активісти Ленінської районної комсомольської організаці
Depo.
24 січня 2016 10:23
ФОТО: depo.ua
У Вінниці відкрили капсулу часу з минулого століття
У Вінниці відкрили капсулу часу з минулого століття

Історики Вінниці відкрили капсулу часу, в якій знайшли послання до "комсомольців ХХІ століття". Про це на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук" повідомив вінницький історик Олександр Федоришен, передає Depo.Вінниця

Капсулу з посланням заклали у 1972 році на колишній вул. Ленінського комсомолу - сучасний проспект Юності - в день семидесятиліття Всесоюзного Ленінського Комуністичного Союзу Молоді. Послання залишили під інформаційною таблицею на честь "Ленінського комсомолу". 

У Вінниці відкрили капсулу часу з минулого століття  - фото 1

У Вінниці відкрили капсулу часу з минулого століття  - фото 2

"За логікою речей, мали її відкривати у 2001-му. Але цього не сталось. Мабуть, з об'єктивних причин", - написав Федоришен на своїй сторінці. 

Інформаційна таблиця висіла на будівлі гуртожитку Вінницького центру професійно-технічної освіти технологій та дизайну. Виконуючи закон про декомунізацію, працівники центру перенесли таблицю до музею цього навчального закладу, а капсулу відкрили.   

У ній знайшли три машинописних аркуші зі зверненням до нащадків та "соціальний портрет" комсомольської організації Ленінського району Вінниці 1972-го року. Під повідомленням історика щодо знахідки в мережі розгорілась дискусія. Деякі знавці доводили, що капсулу, закладали не 1972 року, а пізніше. 

У Вінниці відкрили капсулу часу з минулого століття  - фото 3

У Вінниці відкрили капсулу часу з минулого століття  - фото 4

"Капсулу заклали не у 1972 р. У тексті мова про ХІХ партконференцію, яка відбулась у 1988році, та 70-річчя ВЛКСМ (1989). Може її пізніше відкрили і заклали новий текст",  - припустив доцент Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Андрій Руккас. 

За його словами, капсули закладали в основному у 60-70-х роках, а у перебудову моги текст замінити, відповідно до нової генеральної лінії партії. Вінницький історик Федоришен підтвердив, що на табличці і справді "були сліди втручання" і погодився, що ця теорія вірна. 

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця