У Вінниці відкрилася виставка, яка спростовує міфи про військо УНР
Вінницькі сторінки історії УНР проходять по експозиції "червоною ниткою"
- Вінниця
-
21 січня 2020 17:42

Сьогодні, 21 січня, на честь Дня Соборності України у Вінниці презентували виставку про українську армію сторічної давнини. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на "Вежу".
Виставку організував Український інститут національної пам’яті. Вінниця – друге після Києва місто, в якому розгонулася експозиція "Українське військо 1917-1921". Діє вона в холі будівлі Вінницької обласної ради і облдержадміністрації.
Відкриваючи подію, заступниця директора Центру історії Вінниці Олеся Коваль розповіла, що зібрані документи і світлини розповідають про бойові дії на території України, які відбувалися сто років тому, про тодішні військові однострої, зразки техніки, зброї та амуніції.
"Виставка демонструє, що українська держава і 100 років тому існувала як повноцінна держава: мала власні роди військ, валюту, поштові марки та багато інших, необхідних для суб’єктної держави, атрибутів. Головна мета цієї події – спростувати старі та нові російські міфи, які досі існують щодо цієї теми", – пояснила Коваль.
Представник Інституту національної пам’яті Богдан Галайко нагадав, що в ті роки, як і на початку нинішньої російсько-української війни, на захист молодої держави вийшло зовсім небагато воїнів.
"Як і п’ять років тому, це були переважно добровольці. Тож ми сьогодні розуміємо, в яких важких умовах відновлювалося українське військо", – уточнив Галайко.
Організатори виставки зазначили, саме вінницькі сторінки історії УНР проходять по ній "червоною ниткою", тому невипадково одразу після Києва експозицію привезли до Вінниці. Далі виставка презентуватиметься в інших містах області й України, а в холі ОДА вона діятиме до 24 січня включно.
Нагадаємо, влітку минулого року у Вапнярці відзначали 100-річчя переможного бою армії УНР, а позаторік у центральному парку Вінниці українські вояки "брали Бершадь". У Вінниці торік відбувся четвертий фестиваль "Вінниця – столиця УНР", реконструкцію бою в рамках якого присвятили пам'яті реконструктора Олександра Маркова.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця
Всі новини на одному каналі в Google News
- 21:21Іноземець вчиняв диверсії на об’єктах Укрзалізниці у Вінницькій та Чернівецькій областях ФОТО
- 17:14На Вінничиині посадовець військової частини незаконно оформив "бойові" виплати на ₴4,8 млн
- 19:27На Вінниччині сталася ДТП з автобусом: багато постраждалих
- 13:28ДТП з маршруткою на Вінниччині: Троє загиблих та 8 травмованих ФОТО
- 14:00 Кожен третій пенсіонер в Україні отримує 3 340 грн пенсії
- 12:27Вінничанин в цистерні з олією намагався потрапити за кордон (ФОТО) ФОТО
- 23:30На Великдень в Україні посилять заходи безпеки
- 22:55Посадовці Сил логістики ЗСУ та керівники комерційних структур на Вінничині наживалися на закупівлях ФОТО
- 11:26На кордоні з Молдовою зупинили таксі, яке перевозило ухилянтів
- 10:33 СБУ затримала трьох агентів РФ, що готували серію терактів у Вінниці ФОТО
- 14:16 Правоохоронці затримали 13 паліїв, які діяли на замовлення російських спецслужб: серед них мати та 16-річний син ФОТО
- 20:20Депутатка, адвокат та місцевий мешканець на Вінниччині підбурювали вдову загиблого воїна до надання хабаря за демобілізацію сина ФОТО
- 16:30Три побутові прилади, які полегшать життя з першого дня Актуально
- 23:30Через війну постраджали майже 1,5 тисячі пам’яток культурної спадщини та понад 2 200 об’єктів культурної інфраструктури
- 11:02У Вінниці заарештували заступницю начальника ТЦК та її спільника, які побили чоловіка
- 15:25Нічийний "Палац" вартістю в 63 млн грн на Вінниччині змусили взяти на баланс одну з громад
- 13:30Як отримати статус УБД: Ключові зміни
- 21:21Відтепер ВПО, українцям за кордоном та на ТОТ легше буде отримати пенсію
- 20:52"Інвалідність" за $20 тисяч чи "опікунство" за 10: У Вінниці судитимуть жінку, що допомагала ухилянтам ФОТО