У Вінниці світломузичні яйця-велетні створять конкуренцію фонтану "Рошен"

На території Вінницького обласного клінічного шпиталю ветеранів війни створили "Алею писанок"
Depo.
1 листопада 2016 08:30
ФОТО: depo.ua
У Вінниці світломузичні яйця-велетні створять конкуренцію фонтану "Рошен"
У Вінниці світломузичні яйця-велетні створять конкуренцію фонтану "Рошен"

Про це повідомляє кореспондент Depo.Вінниця.  

Писанки-велетені розфарбовані у петриківському стилі стоять на спеціальних постаментах під скляними ковпаками. На кожному яйці зображені ікони. В темну пору доби писанки підсвічуються, а кілька годин протягом дня на алеї лунає класична музика та церковні дзвони. Назабаром такою цікавинкою дивуватиме вінницький шпиталь ветеранів війни, що знаходиться поблизу психоневрологічної лікарні імені Ющенка.

Ідея створення унікальної "Алеї писанок" належить керівнику медичного закладу Валерію Бабійчуку. Він має надію, що 20 півтораметрових та одна триметрова писанки стануть своєрідним оберегом для шпиталю та його працівників. А для пацієнтів матимуть ще й терапевтичну дію.

"Ми зробили першу писанку - писанку Вінницької області, таку саму, як і та, що посіла друге місце на Всеукраїнському фестивалі писанок у 2015 році. Знайшли художника, який її малював, однак внесли свої корективи. Домалювали ще Спасо-Преображенський кафедральний собор", - розповідає Валерій Бабійчук.

У Вінниці світломузичні яйця-велетні створять конкуренцію фонтану "Рошен" - фото 3

У Вінниці світломузичні яйця-велетні створять конкуренцію фонтану "Рошен" - фото 1

За його словами, концепція мистецького проекту полягала у зображенні православних свят на писанках-велетнях і не змінювалась протягом створення проекту жодного разу. Чого не скажеш про кількість яєць, які увійшли до композиції. Адже спрочатку їх мало бути 15.

"Концепція не змінювалася від задуманого жодного разу, на відміну від кількості писанок, які мали прикрашати алею. Зразу ми заклали 15 писанок, потім добавили ще чотири. Останню писанку, найбільшу, яка має три метри у висоту, не думали робити, однак без неї алея виходила якоюсь незавершеною" , - підкреслює Бабійчук.

За його задумом, кожне яйце символізує православне свято: "Першим, звісно, йде образ Ісуса Христа, за ним цілитель Пантелеймон, цілитель Лука Кримський, Андрій, Миколай, останнім зображено свято Покрови Пресвятої Богородиці", - пояснює Бабійчук.

У Вінниці світломузичні яйця-велетні створять конкуренцію фонтану "Рошен" - фото 6

Створювали алею силами госпіталю та меценатів. Місцевий зварювальник зробив каркаси яєць, які потім заливали бетоном. Зокрема, на найбільшу триметрову писанку пішло близько 18 тон бетону, на менші півтораметрові - до 3 тон.

Розмальовували яйця працівники медзакладу та представники художнього центру "Барви України". Іконописом займався молодий художник з міста Бар Вадим Мельник.

"Здебільшого тут праця працівників госпіталю, за винятком художника-іконописця. Допомагали створювати алею нам спонсори, бо самі ми б не потягнули. Якщо порахувати в коштах, то це дороговартісний проект. Одне тільки накриття склом коштує 180 тисяч гривень. А госпіталю проект не коштував практично нічого", - зауважив Валерій Бабійчук.

У Вінниці світломузичні яйця-велетні створять конкуренцію фонтану "Рошен" - фото 5

У Вінниці світломузичні яйця-велетні створять конкуренцію фонтану "Рошен" - фото 9

Щоб яйця не пошкодили вандали, алея знаходиться під відеонаглядом.

"У нас алея була із ліхтарями, але люди-варвари б'ють їх часто. Тому  тут уже є відеонагляд. Можливо одного спіймаємо, інші будуть боятися", - підкреслив Бабійчук.

Писанки у темну пору доби підсвічуються, ба більше мистецький проект доповнює і музичний супровід. За словами керівника шпиталю, на алеї звучатиме класична, спокійна музика, а також церковні дзвони. "Музика звучатиме щодня по дві години. З 9:00 до 11:00, а також в обід і ввечері. Три рази на день. Ми не можемо, щоб музика звучала постійно, тут же відділення де хворі лікуються. В планах поставити лавочки, щоб люди приходили і відпочивали" - розповідає медик.

У Вінниці світломузичні яйця-велетні створять конкуренцію фонтану "Рошен" - фото 4

Хоча офіційно вінницька "Алея писанок" ще не відкрита, вона уже стала популярною фото-зоною у місті.

"Люди вже приходять cюди подивитися, відпочити, багато фотографують, приїздять і весілля фотографують", - каже Бабійчук.

За його словами,  "Алея писанок" слугуватиме і арттерапією для  бійців АТО, які проходять лікування та реабілітацію в шпиталі. "Поступають бійці АТО і на оперативне лікування, і терапевтична група є. Та здебільшого потрапляють із посттравматичним синдромом - це і порушення психіки, і алкоголізм. А це своєрідна  психотерапія, якщо у нього дурні думки були, то прийшовшись цією алеєю він трошки задумається, заспокоїться", - переконаний Валерій Бабійчук.

У Вінниці світломузичні яйця-велетні створять конкуренцію фонтану "Рошен" - фото 7

У Вінниці світломузичні яйця-велетні створять конкуренцію фонтану "Рошен" - фото 8

У Вінниці світломузичні яйця-велетні створять конкуренцію фонтану "Рошен" - фото 10

У Вінниці світломузичні яйця-велетні створять конкуренцію фонтану "Рошен" - фото 12

У Вінниці світломузичні яйця-велетні створять конкуренцію фонтану "Рошен" - фото 13

У Вінниці світломузичні яйця-велетні створять конкуренцію фонтану "Рошен" - фото 14

У Вінниці світломузичні яйця-велетні створять конкуренцію фонтану "Рошен" - фото 15

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця