У Вінниці студенти з трьох областей "гратимуться" в НАТО

Учасники гри шукатимуть варіанти виходу з українсько-російського конфлікту
Depo.
3 листопада 2016 14:10
ФОТО: depo.ua
У Вінниці студенти з трьох областей "гратимуться" в НАТО
У Вінниці студенти з трьох областей "гратимуться" в НАТО

Сьогодні, 3 листопада, Вінниця вперше приймає Молодіжний євроатлантичний безпековий форум. Захід проходить у Донецькому національному університеті імені Василя Стуса під егідою Посольства Литовської Республіки в Україні, повідомляє кореспондент  Depo.Вінниця 

Щоб узяти участь в інтерактивних дискусіях, у компанії міжнародних експертів  обговорити нові світові виклики та  перспективи подальшого співробітництва України з Альянсом,  проаналізувати роль НАТО зі сторони євроатлантичної безпеки, до Вінниці з'їхалися студенти, які цікавляться міжнародними відносинами, із 13 університетів Вінницької, Хмельницької та Житомирської областей.

Ініціатором студентського форуму виступило Посольство Литви, яке до 2018 року виконує функції контактного Посольства НАТО в Україні. За словами  Посла Литовської  Республіки в Україні Марюса Януконіса символічно, що глобальні питання євроатлантичної безпеки із студентами центру країни обговорюють саме у ДонНУ.

"Це факт, який відображає нову українську реальність і символічно, що ми говоримо про безпеку, про міжнародну політику саме тут, адже університет переїхав із Донецька, де почалися військові дії. Ми сподіваємося, що цей форум дасть студентам ширше поняття про процеси, які відбуваються в світі. Наша головна мета – ознайомити молодь з можливостями співпраці України і НАТО. Зараз ми живемо в неспокійному і швидкозмінному світі, і повинні про це говорити, а студенти – це хороша аудиторія", - зазначив посол.

Форум триватиме у Вінниці два дні. Сьогодні студенти більше слухатимуть і обговорюватимуть доповіді, а завтра стануть учасниками практичної гри-симуляції на тему діяльності НАТО. Учасники зібрання будуть поділенні на команди, які «гратимуть» країни, що входять до складу Альянсу.

За грою спостерігатиме директор з політичних питань Міністерства оборони Литви Вайдотас Урбеліс. Студенти моделюватимуть реальні зустрічі в Північноатлантичній раді та Комісії НАТО-Україна в розрізі конфлікту на сході України.

"Найголовніше – щоб студенти зрозуміли, як приймаються рішення в НАТО. Ми не будемо лише пояснювати, ми проведемо гру. Студенти виступатимуть як представники певної країни, прийматимуть рішення і робитимуть певні кроки, як країни НАТО стосовно конфлікту в Україні. Вони отримають 7-8 пропозицій і старатимуться узгодити рішення, враховуючи  інтереси  країн", - наголосив Вайдотас Урбеліс.