У Вінниці на 3D-принтері надрукували макет ставки Гітлера "Вервольф"

Уперше макет покажуть 20 березня, коли відзначатиметься День визволення Вінниччини від окупантів

У Вінниці для історико-меморіального комплексу пам’яті жертв нацизму створили 3D-макет основної частини ставки Гітлера "Вервольф", розташованої поблизу с. Стрижавка. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на "Укрінформ".

Як повідомив голова ГО "Центр візуальних проектів" Дмитро Вєтошкін, на створення 3D-макету знадобилося 5 місяців. Креслень ставки не збереглося, тож відтворювали розташування споруд і об’єктів у макеті за допомогою фотографій та архівних документів. Окрім того, орієнтувалися на залишки фундаментів на руїнах ставки.

"3D-макет виготовлений на замовлення Вінницького обласного краєзнавчого музею для історико-меморіального комплексу пам’яті жертв нацизму, розташованого у ставці Гітлера "Вервольф". Його головна функція - забезпечити наочно, як виглядала основна частина території ставки, аби відвідувачі музею побачили це. На макеті розміром 2.5 на 1.2 метри все зображено досить детально: там є тридцять об’єктів і навіть 600 дерев", - повідомив Вєтошкін.

За його словами, макет території "Вервольфу" виготовлено у масштабі 1:500, а споруди – в удвічі більшому, аби їх можна було роздивитися. Зокрема, це будинок Гітлера, готель, будинок для генералів, казарми, два бункери, недобудований кінотеатр, басейн і капличка.

Виготовили макет за допомогою 3D-принтера коштом благодійників.

Нагадаємо, що на ставці Гітлера під Вінницею відбувся історичний "бій". Близько сотні учасників реконструкції з України, Болгарії, Молдови і Канади відтворили події травня 1945 року біля міста Грац.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця