На ставці Гітлера під Вінницею відбувся історичний "бій" (ФОТО)

Близько сотні учасників реконструкції з України, Болгарії, Молдови і Канади відтворили події травня 1945 року біля міста Грац

У Стрижавці під Вінницею на території історико-меморіального комплексу пам'яті жертв фашизму (ставка Гітлера) провели міжнародний фестиваль військово-історичної реконструкції "Жива історія: Вервольф. Грац 1945". Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на Вінниця.інфо.

Близько сотні учасників реконструкції з України, Болгарії, Молдови і Канади відтворили події травня 1945 року біля міста Грац. Демонстрували умовний бій між Червоною армією, союзниками (США та Великобританія) та німецькою армією (Вермахт, СС).

"Медичний автомобіль "Додж", який використали при реконструкції, немає аналогів. Іхз не поставляли в Радянський Союз. Був єдиний американський аеродром на території Полтавської області. Там базувались американські важкі бомбардувальники. Даний медичний автомобіль обслуговував той аеродром. Умільці його відновили. Авто вперше бере участь в реконструкції", - розповідає Віталій Головенько з громадської організації "Жива історія".

Використали для відтворення бою і німецький танк.

"Ми відтворили декілька подій, об'єднавши в одну, щоб показати епізоди того періоду, показати різні сторони: моменти штурму, здачі в полон, розстріли полонених", – додає Головенько.

Нагадаємо, Вінниця відзначила кілька ювілеїв.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця