У Вінниці переселенцям найважче знайти житло та високооплачувану роботу

Вінниця - одне з найкращих міст для адаптування переселенців, однак поділ на "ми" та "вони" все-таки є

У Вінниці переселенцям найважче знайти ж…

     Вінничани за круглим столом обговорили проблеми адаптації переселенців та шляхи їх вирішення, повідомляє кореспондент Вінниця.depo.ua.

     Наразі у Вінницькій області проживає майже 12 тисяч осіб, переселених з Криму та Сходу України. Не зважаючи на державну підтримку та допомогу волонтерів, більшість переселенців не взмозі повністю адаптуватись. Найбільшою проблемою для них залишається пошук та оплата житла. Держава щомісяця платить переселенцям близько 800 гривень на оплату житла. Середня місячна вартість оренди однокімнатної квартири у Вінниці від 2 до 3 тисяч гривень. Водночас середня зарплата на тому ж рівні. Відтак доводиться економити на елементарних речах: проїзд, харчування та одяг. Справи з медичним обслуговуванням кращі, однак ліки переселенці мають купувати так само як усі пацієнти.

     За словами переселенки-пенсіонерки Алли з Луганської області, у Вінниці їм комфортно, люди доброзичливі і з розумінням ставляться до них. Особливо приємно коли на вулиці не відмовляють у допомозі: покажуть як пройти, підкажуть як проїхати, іноді розпитують чим можуть допомогти. Однак коли доводиться знімати житло, вінничани проявляють певну недовіру: чи вчасно будуть платити переселенці і як берегтимуть їх житло. А з оплатою дійсно є проблеми. Навіть по 800 гривень держава вчасно не платить. Затримка у травні-червні з оплатою житла для пані Алли закінчилась неприємною розмовою з орендодавцями. Тепер потрібно шукати інше житло.

     Тим у кого було певні заощадження не легше. Представник громадської організації вінницьких переселенців Сергій Орлов розповідає, що, як правило в кожній родині переселенців працевлаштовується хтось один, а безкоштовне житло з тієї чи іншої причини отримали далеко не всі. В таких умовах, отримуючи зарплату близько трьох тисяч, як можна сплачувати 2,5 тисячі за житло та ще оплачувати комунальні послуги і годувати себе?

     Перші переселенці з'явилися на Вінниччині на початку весни 2014 року. Це були кримські татари. А вже в травні, у зв'язку із загостренням ситуації, почали приїжджати з Донбассу. Тоді у департаменті соціальної політики області спільно з активістами склали реєстр з трьох тисяч квартир та будинків. Емоційний підйом тоді був вражаючий, вінничани зустрічали переселенців просто на вокзалі. Зараз оптимізм спав.

     Часто самі переселенці не знають, що їм потрібно. Загалом їх можна поділити на три групи. Перша - це ті, хто вже фактично стали вінничанами і вирішили залишитись тут назавжди. Вони зацікавленні в соціальній адаптації, постійному житлі і роботі. До другої можна зарахувати людей, які бажають повернутися додому, коли там буде мир. Третя група - так звані "туристи". Вони просто "гастролюють" з області в область, збирають всю можливу допомогу і їдуть далі. Ще одна проблема - більшість виділеного переселенцям житла знаходиться не у Вінниці, а в районах. Переселенці категорично відмовляються туди їхати, бо незадоволені тамтешнім рівнем заробітних плат, особливо якщо їх порівняти із зарплатами промислового Донбасу. Натомість переселенці стверджують, вимоги до зарплати зумовлені їхньою ситуацією. Коли у тебе одна валіза і треба купити від ложки до житла абсолютно все - про примхи не йдеться.

     На завершення учасники круглого столу підняли найболючішу тему, житло для бійців АТО, які зазнали каліцтва.  Їхнє квартирне питання потрібно вирішувати в першу чергу, резюмували учасники круглого столу.

Більше новин про життя регіону читайте на Вінниця.depo.ua

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme