У Вінниці АТОвці посварилися з головою ОДА через бійця, що помер в "сірій зоні"

Борзов намагався перемістити акцент конфлікту на відсутність ліфту у гайсинській багатоповерхівці для ветеранів, однак функціональні обов'язки чиновника ОДА, якому він закидав службову недбалість, не поширюються на будинки, що у підпорядкуванні структур Міноборони

У Вінниці АТОвці посварилися з головою О…

Сьогодні, 22 липня, у Вінниці під стіни ОДА вийшло кілька десятків ветеранів АТО/ООС, волонтерів та громадських активістів на анонсовану напередодні "акцію запитання". Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на "На Парижі". 

Одним з ініціаторів пікету був учасник бойових дій, начальник управління у справах ветеранів департаменту соціальної політики Вінницької ОДА Андрій Грачов. За його словами, до чинної влади, яку в області уособлює голова ОДА Сергій Боров, АТОвці хотіли донести, що в діях, а точніше бездіяльності президента, вбачаються ознаки злочину. Адже верховний головнокомандувач не зумів організувати евакуацію із "сірою зони" пораненого воїна, який чотири дні помирав мученицькою смертю. При цьому президент наголошував: ситуація у нього "під контролем".   

"Президент є верховним головнокомандувачем ЗСУ. Хлопець, який загинув, був підлеглим президента. Моя особиста думка, як державного службовця, що це - кримінальний злочин, який підпадає під статтю "службова недбалість, яка призвела до смерті". У нас, на відміну від інших областей, є дуже класний дорадчий орган - координаційна рада ветеранів при ОДА. Ми прийшли сюди без заготовлених паперів, але маємо вирішити: ми готуємо звернення, щоб цей злочин був розслідуваний відповідно до всіх вимог чинного законодавства. Адже маємо багато прикладів, коли вже більше 200 днів люди сидять за гратами без реальних причин. Тут ми маємо конкретний факт: головнокомандувач знав про ситуацію і офіційно написав, що ситуація в нього на особистому контролі...", - сказав Грачов.

Рецепт дій, за словами АТОвця, мав бути простим: зібрати місію ОБСЄ і негайно зайти з білими прапорами в "сіру зону" та забрати хлопця. Дивує ветеранів й те, що досі не було озвучено ім'я загиблого воїна та не представлено його й інших полеглих у тому бою бійців до нагород.     

До пікетувальників вийшов голова ОДА Сергій Борзов. Він вислухав запитання Грачова і перейшов у "наступ":

"В Україні йде війна, на жаль, гинуть хлопці. Ми вшануємо їх пам'ять, - сказав Борзов. - Але перед нами стоїть цілий начальник управління, який займається АТОвцями в ОДА. Так от: ми були в Гайсині і в дев'ятиповерховому будинку АТОвці ходять на костилях, падають, бо нема ліфтів 13 років. Хоч одна доповідна від Вас була? Ви отримуєте за це гроші. А я займаюся ліфтами... Я Вам даю доручення в триденний термін розібратися з цією ситуацією і виконуйте свою роботу. А військові будуть виконувати свою роботу і відповідати за дії військових має Генеральний штаб".

Грачов відповів, що його функціональні обов'язки не поширюються на будинки, що у підпорядкуванні структур Міноборони: "Інколи краще не говорити, щоб не показатись дурним, ніж заговорити і підтвердити останнє... Армія - це окрема структура. Ви даєте мені доручення, щоб я порушив свої функціональні обов'язки і втрутився в армійську структуру?".     

Лідер Нацкорпусу Вінниччини Ігор Княжанський сказав, що сам навідається до Гайсина і хтось із чиновників "залишиться без голови", а Сергія Борзова звинуватив у тому, що він "віртуозно з'їжджає": "Ми хочемо, щоб президент знав, що наше терпіння добігло кінця. Людину покинули, як собаку. Ніхто не шевельнув пальцем, ніхто не підтягнув ні танків, ні артилерії, ніхто не намагався організувати операцію зі спасіння".

За лічені хвилини після акції Сергій Борзов оприлюднив на своїй сторінці у соцмережі інформацію про загиблого військового.

Нагадаємо, що за даними джерела Depo.ua Сергій Борзов в губернатори іти не хотів і пропонував замість себе свою куму – заступницю чинного голови ОДА з гуманітарних питань Наталю Заболотну. Борзову на це відповіли, що губернатором має бути саме він, без альтернатив.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"