У Вінниці знайшли артефакти, які свідчать, що місто старше, ніж вважалося

Знахідки археологів говорять про те, що Вінниця формувалась як місто в другій половині ХІІІ століття

У Вінниці знайшли артефакти, які свідчат…

Про це йдеться в описі результатів експедиції на сайті Інституту археології Національної академії наук України, передає Depo.Вінниця.

Повідомляється, що в липні - серпні 2017 року Волино-Подільська експедиція ІА НАН України провела дослідження на території Литовського замку у мікрорайоні Вінниці, що має назву "Старе місто".

За словами керівниці експедиції Лариси Виногродської, археологами було зібрано залишки матеріальної культури ХІІІ—ХVІІ ст. та трипільського часу, а також відкрито дві споруди трипільського і давньорусько-золотоординського часів.

"Метою робіт було виявлення на території пригородку Литовського замку поселення давньорусько-золотоординського періоду та залишків замкових валів і рову, що відділяв замок від пригородку. Сам замок було знищено у ХІХ ст. кар'єром для здобуття каміння. Наприкінці ХVІІІ ст. на цій території виникло кладовище. Воно існувало майже до кінця ХІХ ст. і ним було зруйнувано пригородок. У 50-ті роки ХХ ст. кладовище було знівельоване, а разом з ним і більша частина культурних нашарувань ХІІІ—ХVІ ст. Але частина об'єктів і поховань, що були заглиблені у материк, збереглися і були досліджені", - інформує науковиця.

За інформацією Виногородської, відкриття рову між замком і пригородком, що було розпочате торік, було продовжено та крім цього археологи заклали новий розкоп на території пригородку.

"Культурні нашарування включають в себе три основні прошарки, насичені відповідними матеріалами: литовський, давньорусько-золотоординський та трипільський. Крім цього було відкрито дві споруди, одна з них являла собою кострище трипільського часу, трохи поглиблене у материк, діаметром 1,6 х 1,5 м і до 0,4 м завтовшки", - зауважила керівниця експедиції.

У шарі вугликів і попелу від перепаленого дерева археологи знайшли фрагменти столової і кухонной керамики ІV—ІІІ тис. до н.е. та залишки частково зруйнованого похованнями житла середини-кінця ХІІІ ст. з глинобитною піччю на підсипці з дерев'яним опічком. В старовинному житлі було знайдено залізний ключ давньоруського типу, два фрагменти залізного котла з загорнутими назовні вінцями та фрагменти кераміки ХІІІ — початку ХІV ст. У культурному шарі знайшли масляний світильник ХІІІ—ХІV ст. (рис. 4).

Нагадаємо, вінницька Замкова гора - місце на лівому березі Південного Бугу, звідки, як вважається, починалась історія міста - у найближчі роки може стати новим культурним та туристичним об'єктом.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme