У Вінниці від кору померла восьмимісячна дитина

Обласний дитячий інфекціоніст каже, що такої ситуації із захворюванням на кір в області ще не було

У Вінниці в дитячій обласній інфекційній лікарні учора, 14 січня від кору померла восьмимісячна дитина. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на "20 хвилин".

Обласний дитячий інфекціоніст Ірина Незгода каже, що такої ситуації із захворюванням на кір в області ще не було.

За словами Незгоди, в 2018 році в області було 3338 випадків кору, з них 2181 дітей. А лише за два тижні січня 2019 року зареєстровано 524 випадки кору, із них 288 – у дітей. Із всіх хворих на кір 70% не щеплені взагалі. Згідно з національним календарем щеплень, від кору перша вакцинація проводиться коли дитині виповнюється 12 місяців, а потім ревакцинація в 6 років. За словами лікаря, щоб не було спалахів інфекції, має бути щеплено 97-98% населення.

"А в нас останнім часом було щепенно лише 30-40% населення, тому маємо таку проблему. За 35 років такого кору ми не бачили. В нас зараз епідемія, яка пішла з Європейських країн, на західну Україну, а потім як це зазвичай відбувається прийшла до нас. Ця хвороба має циклічність, і враховуючи, що останні кілька (3-4) років не було в достатній кількості вакцин, або вакцини викликали сумніви в батьків (тож дітей вони не вакцинували), загальний імунітет населення впав на катастрофічно низький рівень. Діти, які зараз виросли, стали підлітками, не мають імунітету", - каже Незгода.

За словами інфекціоніста, основними ускладненнями кору зараз є пневмонія, гепатит та енцефаліт.

"Зокрема зараз в дитячій обласній інфекційній лікарні лежить дівчинка з Липовецького району, яка має як ускладнення кору енцефаліт. Це перший такий випадок. Дитина дуже "важка", з двобічною пневмонією і ураженням мозку", - каже лікар.

За словами Ірини Незгоди, людина, яка перехворіла на кір має пожиттєвий імунітет. Підлітки, яким провели вакцинацію в шість років, більш-менш убезпечені від хвороби. Людям старшого віку, які на кір не хворіли, слід вакцинуватися, стверджує інфекціоніст.

Нагадаємо, у військовій частині на Вінниччині - спалах кору.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Мітки: #смерть