У Вінниці в музеї зберігається зерно з голодного 1932 року (ФОТО)

Чоловік закопав пляшку під деревом, а знайти її не зумів 

У Вінниці в музеї зберігається зерно з г…

У Вінницькому обланому краєзнавчому музеї експонується пляшка із зерном 1932 року. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на ФБ-сторінку музею.

"Ця пляшка стала сумним символом Голодомору 1932-1933 років в Україні. Під час корчування старої вільхи в листопаді 2012 р. на городі жительки с. Великі Крушлинці Вінницького р-ну Марії Денисівни Сороки знайшли пляшку з насінням. Вона лежала під коренем дерева горловиною донизу. Коли її підняли, крізь прозоре скло побачили зерна проса, що почорніли лише в горловині", – йдеться у повідомленні.

"Пані Марія була вражена – знайшовся "скарб" її діда Побережняка Семена Яковича, який в голодному 1932 р., ховаючи трохи збіжжя від бригад "червоних мітел", на кінці городу під одним із дерев викопав яму, поклав туди пляшку, зверху добре засипав, ще й утрамбував. Навесні сподівався її відкопати і засіяти півгороду. Але, на жаль, у 1933 р. дорогоцінний скарб знайти не зміг, скільки не копав (на городі було близько 50 вільх)", – йдеться далі у повідомленні.

Чоловік вижив, але не зумів врятувати від голоду доньку та внуків.

"До самої смерті – 1956 р. – дід картав себе, що не зробив надійної мітки на дереві, не зміг знайти зерно і врятувати родину від голоду. В 1932-1933 рр. у діда Семена померли старша донька Юстина та її троє діток. Залишилася одна донька Ксенія", – повідомляють у музеї.

У Великих Крушлинцях за один голодний 1932 р. померли 770 селян.

Знайдену пляшку Марія Денисівна передала місцевому краєзнавцю Миколі Левковичу Гаврилюку. 1 квітня 2014 р. донька Миколи Левковича Ірина Миколаївна передала цінний експонат до Вінницького обласного краєзнавчого музею.

Нагадаємо, у суботу вінничани запалили свічки пам'яті.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme