У Вінниці шукають місце, де встановити сторічну гранітну колону

Зараз колона із Павлівки Калинівського району знаходиться у безпечному місці на території, що охороняється

У Вінниці історики та архітектори досі не визначилися, де встановити колону із села Павлівки, яку перевезли до міста влітку цього року. Про це у коментарі Depo.Вінниця повідомив головний архітектор Вінниці Олександр Рекута.

За його словами, із мерія готова виділити кошти на її реставрацію, але поки напрацьовують ідеї щодо місця її встановлення.

"Її, безсумнівно, треба реставрувати та частково відновлювати, ми опрацьовуємо це питання. Конкретних намірів, де її встановити, у нас поки немає – ми шукаємо, де вона має бути у міському просторі Вінниці, – сказав Олександр Рекута. – Шукаємо місце. Воно має бути доцільним і архітектурно, й історично, аби не виникало жвавих дискусій із цього приводу".

Додамо, що рішення повернути колону у Вінницю з'явилося навесні 2017 року, перевезли її влітку. Зараз вона – на території одного із комунальних підприємств Вінниці.

"Центр історії Вінниці забезпечував науковий супровід процесу демонтажу та перевезення колони із Павлівки до Вінниці, – каже директор Центру історії Вінниці Олександр Федоришен. – Пам'ятник розбирали по шматках, потім їх краном обережно клали на вантажівку у пісок, аби не пошкодилася під час перевезення. Так само окремо і розвантажували, аби не завдати шкоди, без сумніву, цінному історичному предмету".

Додамо, що павлівську колону неофіційно називають "пам'ятником Магдебурзькому праву". Ця монументальна гранітна споруда була встановлена в центрі Вінниці ще у 1921-му році. Історики називають її найстарішим пам'ятником Вінниччини. З якою метою виготовлявся пам'ятник, поки точно невідомо.

Нагадаємо, що громада села була не проти перевезення колони із Павлівки до Вінниці.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця