У старовинному містечку на Вінниччині проводять "рятівні" екскурсії до синагоги

Шаргород був єврейським містечком, і синагог у ньому було чимало, але ця – найстаріша і найбільша

Валентина Пустіва
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Вінниця
У старовинному містечку на Вінниччині пр…

У Шаргороді, щоб привернути увагу до синагоги, яка потребує реконструкції, проводять тематичні екскурсії. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на Вінниця.інфо.

Шаргород був єврейським містечком, і синагог у ньому було чимало, але ця – найстаріша і найбільша, вона була  в 1589 році. З 1588 року, коли місто отримало Магдебурзьке право, в нього активного почали з'їжджатися євреї. До початку XX століття в містечку проживало 70% євреїв Вінниччини. Крім свого прямого призначення, синагога виконувала оборонну функцію і входила в систему міських укріплень. Під час правління турків на цих територіях в 1672-1699 роках будівля використовували як мечеть. Потім синагога знову функціонувала – до 1930 року, тобто доки радянська влада не закрила її і не передала під сокоморсовий цех.

 "За переказами, цю синагогу будував італійський архітектор Маранца. Він був на контракті у тодішнього очільника нашого населеного пункту. Є бажання провести там масштабну реконструкцію. Дати нове життя приміщенню, яка може стати туристичною родзинкою нашого міста. Тому і запрошуємо всіх бажаючих на екскурсії. Коштує одна, для групи з 20 осіб, тисяча гривень. А також беремо участь у грантах, шукаємо спонсора, який допоможе відновити синагогу", – розповідає місцевий граєзнавець Григорій Саулко.

Нагадаємо, у 2017 році  міський голова Шаргорода Ігор Винокур запропонував відреставрувати місцеву синагогу і стверджував, що його намір підтримали євреї України і світу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"