У селі на Вінниччині до ПЦУ перейшла громада на чолі зі священиком-патріотом

За кілька днів перед зборами до Кузьминець приїжджав благочинний Гайсинського району і намагався відмовити людей проводити збори

На зборах в селі Кузьминці Гайсинського району, що на Вінниччині, громада одноголосно висловилася за перехід до Православної церкви України. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на Lada.fm.

"Громада Кузьминець стала першою на Гайсинщині, хто підтримав об'єднання з Помісною церквою України – 29 років тут служу", – каже 57-річний протоієрей Андрій Корнега, настоятель храму Святого Димитрія Солунського.

"Ідея переходу в мене виникла ще 20 років тому. Однак, не було юридичної підстави. Церкву, яка не належала до Московського патріархату, вважали неканонічною. Не було підтверджувального документа. Тепер є Томос, який засвідчив — Православна церква України є православною. Ми прагнемо об'єднання українського народу. Церква і народ повинні бути єдиними", - додав священик.

За кілька днів перед зборами до Кузьминець приїжджав благочинний Гайсинського району Олег Дячина, намагався відмовити людей проводити збори.

"Тоді нас було чоловік 40. Я майданівець, та тут нас таких півсела. Ми їздили до Києва, бо свято вірили в національну ідею. Вірили, що треба скидати загарбників-олігархів, тих, хто накинув на нас ярмо. Тепер п'ятий рік — війна з росіянами. Як можна цуратися крові наших загиблих людей? Вони гинули і гинуть за нас, за територіальну цілісність. Ми молимося за них. Молимося за Україну. Ми не відвертаємося від віри, навпаки! Це ми казали отцю Олегу. Йому самому пора визначатися, чи бути з Московією? Ми бажаємо добра своїй державі. Хочемо бути в лоні нашої Помісної церкви", - каже житель села Сокільці, що за кілометр від Кузьминець, Микола.

Нагадаємо, що вінницький Спасо-Преображенський кафедральний собор одним з перших перейшов до ПЦУ.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця