У Крижополі відтворять героїчний бій армії УНР
У відтворення бою будуть задіяні військові реконструктори з Вінниці, Києва, Львова, Луцька
- Вінниця
-
4 грудня 2019 14:29

У п’ятницю, 6 грудня, у День Збройних сил України, у Крижополі, що на Вінниччині відбудеться урочисте відкриття меморіальної дошки на честь 100-річчя Української революції 1917-1921 років та барельєфа Симона Петлюри, а також відтворення бою вояків армії УНР та Галицької армії проти військ Червоної армії. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на ФБ-анонс заходу.
У відтворення бою будуть задіяні військові реконструктори з Вінниці, Києва, Львова, Луцька, працювати польова кухня, розгорнуться тематичні виставки.
"У часи, коли Вінниця, Проскурів та Кам'янець-Подільський ставали тимчасовими столицями Української Народної Республіки, криваві бої відбувались за вапнярський залізничний вузол, передовим форпостом цієї боротьби була станція Крижопіль, яка тільки у серпні 1919 р. шість разів переходила з рук в руки. Тут гуркотіли панцерники "Хортиця" та "Вірний син", тут був знищеним одеський полк ім. Лєніна, розгромлені червоні війська Йони Якіра. З рук командувача армії УНР Симона Петлюри Третя стрілецька дивізія полковника Олександра Удовиченка отримала бойовий прапор та почесну назву "Залізна". Героїзм учасників боїв за станцію Крижопіль проти більшовицьких та білогвардійських військ Росії, у подальшому був відзначеним бойовими нагородами УНР та УГА", – повідомляють організатори дійства.
Контакти для довідок: 093 552 2969 Катерина, е-мейл: bvm2005@ukr.net.
Початок заходів об 11:00, місце проведення: привокзальна площа Крижополя.
Нагадаємо, влітку цього року у Вапнярці відзначали 100-річчя переможного бою армії УНР, а торік у центральному парку Вінниці українські вояки "брали Бершадь". У Вінниці цього року відбувся четвертий фестиваль "Вінниця – столиця УНР", реконструкцію бою в рамках якого присвятили пам'яті реконструктора Олександра Маркова.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця
Всі новини на одному каналі в Google News
- 23:35У Державній службі зайнятості розповіли, які спеціальності зараз найбільше затребувані
- 21:25 Міненерго фактично у всіх областях вводить відключення світла
- 16:54Тренінги, що рятують життя енергетиків: У Вінниці пройшли навчання з домедичної допомоги за підтримки Фонду Андрія Матюхи ФОТО
- 21:08Смертельна ДТП на Вінниччині: Троє загиблих та троє травмованих
- 20:44 В Україні стартував новий епідемічний сезон захворюваності на грип, COVID-19 та інші ГРВІ
- 21:01На Вінниччині судитимуть директор гірничовидобувного підприємства за несплату 27 млн грн
- 23:21У Вінниці на вулиці хлопцю вистрілили в обличчя
- 15:28Українцям треба перереєструвати права власності на нерухомість
- 10:02Дефіцит "синіх комірців" і скептичні прогнози великих роботодавців - результати опитування
- 20:48 Завдяки СБУ, яка викриває кротів-навідників, наші міста мають електрику, - експерт
- 20:29На Вінниччині викрили мережу збуту наркотиків у колонії на чолі з так званим "смотрящим" (ВІДЕО) Відео
- 16:59У Вінниці провели зустріч IT Meets: Головна тема — майбутнє сервісного бізнесу та роль CEO ФОТО
- 14:36AirPods Pro 3: нові можливості Інновації
- 08:33Вночі ворог масовано атакував критичну інфраструктуру Вінниччини
- 14:42Сліпий жереб і рука Реброва: "Динамо" і "Шахтар" зустрінуться в кубковому матчі на виліт перед грою в чемпіонаті
- 09:43В Укргідрометцентрі розповіли, якою буде погода в Україні у жовтні
- 21:21 Міноборони вводить автоматичну постановку на військовий облік: Кого це стосується
- 08:36Росіяни вдарили по енергетичній інфраструктурі на Вінниччині
- 13:42На Вінниччині повернули державі ділянку лісу та водний об’єкт урочища "Вороновицька дача"