ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Списки кандидатів у вінницьку облраду - нерівні по гендерному типу, - ОПОРА

Список кандидатів до Вінницької обласної ради не відповідає вимогам законодавства і порушує гендерні принципи
Depo.
5 жовтня 2015 14:20
ФОТО: depo.ua

Кількість жінок, які балотуються на місцевих виборах до органів самоврядування, складає 28,2%. Загальну картину рятують маловідомі партії, в списках яких жінки складають більше половини від загальної кількості, повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на громадянську мережу ОПОРА.

Всього до Вінницької обласної ради за списками йде 838 кандидатів від 12 партій, 237 з них - жінки.  Лише сім партій виконали вимогу щодо 30% представництва в списках осіб однієї статі і внесли до списку потрібну кількість жінок та чоловіків.

Найбільше у відсотковому значенні мають партії "Нова держава" 46,6%, "Радикальна партія" 36% та "Народний контроль" - 35,7%. Не дотягнули до 30% бар'єру партія "Самопоміч", частка жінок в їх списку складає 29,1% , та "УКРОП" - 23.9% .


30 жінок, а це найбільше у кількісному значенні у партії "Народний контроль". Семеро жінок йдуть до обласної ради від партії "Нова держава", що складає найменшу цифру.  Партія "БПП -Солідарність" висунула 12 жінок з 84 поданих кандидатів.

Відтак "Опора" заявляє про невідповідність списків кандидатів до обласної ради вимогам законодавства.

"Отже, в загальному результаті у Вінницькій обласній раді партійні списки не відповідають ч.3 ст.4 закону України "Про місцеві вибори" становлячи при цьому 28.2%", - резюмують в "Опорі".

Більше новин про життя регіону читайте на Depo.Вінниця.