UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У День міста вінничани вивчали "Генеалогію самоврядності"

Новий проект "Центру історії Вінниці" присвячений історії самоврядування міста над Бугом

У День міста вінничани вивчали "Генеалог…

Місцеве самоврядування – це не ноу хау для Вінниці ХХІ століття, а продовження вікової історичної традиції. Цю ідею підкреслює проєкт "Генеалогія самоврядності", який презентували на День міста місцеві історики, пише Depo.Вінниця.

Найважливішою постаттю місцевого самоврядування був міщанин, вільна людина, що мала право брати участь у міському житті, займатися ремеслами та промислами. Виразником та захисником інтересів городян виступав війт. Ще одна важлива постать – це міський староста, намісник короля на цих землях. Проводячи паралель із сучасністю, можна сказати, що війт був аналогом міського голови, а староста – голови ОДА.

"Мене вразило те, що люди прагнули самі керувати власним життям. Кожен зі старост намагався обмежити їхні права, але міщани кожного разу, об'єднавшись, доводили, що вони спільно, гуртом зможуть взяти на себе відповідальність за своє життя та життя свого міста", - зазначив співробітник "Центру історії Вінниці" Сергій Гула.

За його словами, "Генеалогія самоврядності" є логічним продовженням іншого проекту, "Ординація Вінниці", присвяченого першій вінницькій конституції, який, нагадаємо, городянам презентували на День Європи.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme