Нове "шосте грудня" у Вінниці скасовується

Активістам не заборонятимуть відвідувати сесійні засідання обласної ради

Нове "шосте грудня" у Вінниці скасовуєть…

Як повідомляє Depo.Вінниця, сьогодні, 20 листопада, керівники усіх фракцій новообраної Вінницької обласної ради під час погоджувальної ради прийняли рішення не обмежувати доступ громадських активістів на сесійні засідання. Щоправда тепер, для бажаючих потрапити на сесію, введено кілька нових правил.  

Днями лідер фракції "БПП "Солідарність" в облраді Анатолій Олійник запропонував обмежити доступ громадськості до засідань. Мотивуючи це заходами безпеки, а також тим що депутатів необхідно "захистити від громадськості".

Після резонансу, який викликала така пропозиція, депутати свою думку змінили. Тепер громадськість пускатимуть, але за попереднім записом. Крім завчасної реєстрації, охочі потрапити на сесію, повинні мати із собою паспорт, а також прийти завчасно, аби зайняти вільні місця в залі. Активісти зможуть розміститися на третьому поверсі сесійної зали, яка вміщає 108 осіб. Там ж відвели місце для всіх представників ЗМІ. Для кого ж місць не вистачить, дивитимуться засідання в режимі онлайн у фойє обласної адміністрації.

Нагадаємо, рік тому, 6 грудня під обласною радою сталися сутички між активістами та правоохоронцями саме через те, що активістів не пропускали на засідання обласної ради. Тоді у залі теж не вистачило місця для усіх охочих. А з огляду на те, що мало розглядатися питання "зняття" Сергія Свитка із посади голови обласної ради, бажаючих потрапити на сесію було чимало. Зрештою, сесія так і не відбулась, а розслідування тих подій триває й досі.

Громадська активістка, координатор "Автомайдану Вінниччини" Таїса Гайда вважає, що депутати зробили правильно. Адже якби людям заборонили приходити, то вони навпаки – ходили б інтенсивніше.

"Думаю, більше людей прийшло б тоді, коли депутати голосували б за якісь корупційні рішення. Але якщо подивитись на останні події із Добкіним, Парасюком, то видно що суспільство зараз радикалізувалось. Не треба його зайвий раз провокувати. З іншої сторони, пам'ятаю сесії, коли людей у залі було справді багато. Але нічого: депутати працювали і приймали рішення", - каже Гайда. 

Інша громадська активістка Юлія Грига разом з однодумцями ще після подій 6 грудня розробила порядок допуску громадськості до різноманітних заходів, які проводять самоврядці: сесій, колегіальних засідань, комісій тощо. Однак депкорпус минулого скликання відхилив пропозиції представників громадських організацій і залишив стару систему допуску.

"Ми пропонували, щоб про усі засідання комісій інформували заздалегідь і вказували час, коли вони мають відбуватися. І щоб на них міг потрапити кожен охочий. Реєстрація у наших пропозиціях була передбачена, але не обов’язково наперед. Можна було зареєструватися уже на місці. Крім того, ми пропонували, щоб людей пускали за будь-яким посвідченням особи, а не виключно за паспортом. Людина ж не завжди його носить із собою", - повідомила громадська активістка.

Чи відкорегує новообрана рада на рівні регламенту питання доступу громадян до публічних заходів представницького органу влади стане відомо пізніше. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme