Три вінницькі підприємства - в сотні найбільших забруднювачів країни

Ладижинська ТЕС, "Вінницяводоканал" та полігон поблизу Стадниці визнали найшкідливішими на Вінниччині
Depo.
24 грудня 2015 18:35
ФОТО: depo.ua
Три вінницькі підприємства - в сотні найбільших забруднювачів країни
Три вінницькі підприємства - в сотні найбільших забруднювачів країни

Три підприємства Вінницької області увійшли до сотні об'єктів, які є найбільшими забруднювачами довкіля в Україні, повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на сайт Міністерства екології та природних ресурсів України. 

Це Ладижинська ТЕС, комунальне господарство "Вінницяводоканал"  і полігон твердих побутових відходів поблизу села Стадниця. 

За словами начальника Держекоінспекції у Вінницькій області Юрія Дубового, Ладижинська ТЕС здійснює найбільшу кількість викидів забруднюючих речовин у повітря на Вінниччині, але вони у межах дозволених державою норм.

"Планувалося переведення і Ладижинської ТЕС, і інших подібних підприємств в Україні  на зменшення викидів, але зараз цього зробити не можна. Через застаріле обладнання підприємства до цього неготові", - сказав Дубовий.

Від Водоканалу йде найбільше в області скидів у водні ресурси. А Стадницький полігон залишається найбільшим сміттєзвалищем Вінниччини. Проти його використання неодноразово протестували селяни Стадниці, адже дим від частих пожеж на звалищі ішов прямо в село.  У 2013 році полігон рекультивували, пересипали землею та   встановили газове обладнання, завдяки якому добувають енергію. 

"Ми не можемо не використовувати природні ресурси, у Водоканалу скиди ідуть в межах норми. Тому це така своєрідна угода між людством і природою. Щодо Стадницького полігому, то він продовжує діяти, зараз там частково роздільне сортування сміття", - пояснив Дубовий. 

Начальник екоінспекції запевнив, що дані підприємства перевіряються щонайменше раз на рік. "Робимо проби викидів, стічних вод. контролюємо, щоб вни не перевищували норму", - розповів чиновник.