Як вінницька молодь заробляє влітку

Африканські косички, моноколесо та велосипед навпаки - чого тільки не вигадає підприємлива вінницька молодь, аби збільшити свої заробітки
Depo.
17 липня 2016 14:00
ФОТО: depo.ua
Як вінницька молодь заробляє влітку
Як вінницька молодь заробляє влітку

Влітку у школярів та студентів вдосталь вільного часу, тож ідея підзаробити виникає у більшості з них. Часто - це потреба матеріально підтримати батьків і скинути з їхніх плечей оплату відпочинку або літніх обновок свого чада.

Кореспондент Depo.Вінниця розпитав підприємливих вінничан, як вони поповнюють свій бюджет під час літніх канікул.

Плетіння африканських косичок

За словами майстрині Тетяни Котик, косички приносять їй непоганий підзаробіток. Вартість зачіски у вінничанки вираховується від кількості заплетених косичок. Одна коштує від 5 до 25 гривень в залежності від складності плетіння, затраченого часу та матеріалів. Носиться така африканська краса від тижня до місяця.

"Плету я вже чотири роки. Найбільше клієнток звісно влітку. Перед морем чи табором дівчатка стараються якось прибрати волосся", - говорить Тетяна.

Спочатку вінничанка шукала афро-зачіски в Інтернеті. Потім почала експериментувати на своїх сестричках. Косички у неї виходили охайні та гарні, тож згодом дівчина перетворила своє захоплення в заробіток. Вдосконалювати майстерність поїхала до столичних майстрів. Там переймала досвід у майстринь однієї з люксових столичних студій краси.

Топ-3 літнього підробітку від вінницької молоді - фото 1

В день Тетяна може заплести коси у 4-5 дівчат. Найбільша кількість косичок, що заплітала майстриня - 350 штук. Плела їх протягом кількох днів.

За її словами, нині стає все актуальніше робити плетені зачіски і на випускні, і на весілля, зокрема, для подруг нареченої. Дівчатка частіше просять зробити, наприклад французьку косу чи "водоспад", ніж кучері, які були мега-популярними минулі роки.

"Частенько для косичок використовую акрилове волокно, так волосся здається більш грубим. Матеріалу купую багато. Звісно з волокном зачіска коштує дорожче" , - розповідає майстриня.

Топ-3 літнього підробітку від вінницької молоді - фото 2

Топ-3 літнього підробітку від вінницької молоді - фото 3

Розпис по тілу хною

Анастасія Кукурудза навчається в архітектурному коледжі. Багато малювала, якось вирішила спробувати малюнки на тілі. Купила в Інтернеті хну і почала "набивати руку" на друзях. Зовсім скоро це стало її літнім заробітком.

"Зараз працюю на фонтані чи біля вежі. В будні приходить двоє-троє людей, у вихідні - близько двох десятків. Буває виконую окремі замовлення", - каже художниця.

Дівчина з собою завжди має хну, пензлі та портфоліо з тату. Також майстриня малює по ескізах клієнтів. Найменший малюнок хною буде коштувати від 20 гривень, великий - до 100 гривень. Носиться таке татуювання тиждень - півтора", - розповідає Анастасія.

Топ-3 літнього підробітку від вінницької молоді - фото 4

Топ-3 літнього підробітку від вінницької молоді - фото 4

Оренда моноколеса

Працює вінничанин Вадим Зотов у найбільш людних місцях - на фонтані, або на вежі. Моноколесо, на якому він дає покататись за гроші, належить вінницькому підприємцю, а Вадим працює у нього за відсоток від каси. 

В будні на моноколесі катається близько п'яти десятків вінничан, а у вихідні бажаючих може бути і до двох сотень.

"Пробуються себе на такому транспорті і дорослі, й діти. П'ять хвилин оренди коштує 30 гривень, а 10 хвилин - 50 гривень", - говорить Зотов. 

За його словами, такий одноколісний вид транспорту коштує 800 доларів. Працює пристрій на акумуляторі. В середньому відстань, яку долає колесо на одному заряді - 10-15 кілометрів.

Як вінницька молодь підзаробляє влітку - фото 6

Топ-3 літнього підробітку від вінницької молоді - фото 7

Грає на бандурі 

Максим Риба закінчив музичну школу, зараз навчається в училищі ім. Леонтовича. За його словами, гра на бандурі за дві-три години приносить 400-500 гривень. Люди в середньому кидають по 5-10 гривень. Найбільша купюра, яка потрапляла в кофр музиканта - 200 гривень.

"Пару днів на тиждень я виходжу пограти українських пісень в центр міста. З сучасних пісень можу назвати "Воїни світла". Старше покоління  захоплюється композицією "Ніч яка місячна", - говорить бандурист.

Топ-6 літнього підробітку від вінницької молоді - фото 8

Топ-6 літнього підробітку від вінницької молоді - фото 9

Чеканка монет на щастя

За словами Дмитра Кондратюка, який працює на набережній біля світломузичного фонтану, щодня його монети купують близько 15-20 людей. Це переважно туристи, які приїжджають помилуватись фонтаном. 

"Одна вибита монетка коштує 30 гривень. Є з такими написами: "На щастя", "Я тебе люблю", "На згадку про фонтан", "Щасливий п'ятак" та "Рік мавпи 2016", - говорить Дмитро.

Хлопець працює лише після шостої години вечора. Привертає увагу туристів колоритним зовнішнім виглядом.

Топ-3 літнього підробітку від вінницької молоді - фото 8

Прокат "велосипеда навпаки"

Особливістю "велосипеда навпаки" є його кермо. Воно сконструйовано таким чином, що при спробі повернути вправо, велосипед повертає вліво і навпаки.

Андрій Солдатов теж працює на набережній. Пропонує усім охочим прокатитись на "велосипеді навпаки". Хто зуміє втримати рівновагу і проїде три метри - отримає пляшку шампанського. За п'ять метрів таких "покатушок" можна виграти 200 гривень. За словами хлопця, з початку сезону фонтанів у Вінниці вже 20 людей виграло по 200 гривень. 

"Три спроби проїхатись коштують 25 гривень, одна - 15" - додає Солдатов. Щоправда велосипед не його, він лише найманий працівник і працює за відсоток від місячного прибутку. 

Топ-3 літнього підробітку від вінницької молоді - фото 9

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця