Чому слониха Майя, яка гуляла Вінницею, має бути в Німеччині, а не в мандрівному цирку

Активісти з Німеччини б'ють на сполох - будапештський цирк експлуатує слониху, яка після багаторічної роботи у цирку Берліна мала бути передана на реабілітацію у зоопарк Карлсруе

Чому слониха Майя, яка гуляла Вінницею,…

Будапештський цирк, що нині гастролює у Вінниці, привіз 42-річну слониху Майю, яка майже два роки тому мала бути передана центру реабілітації азійських слонів у Карлсруе, Німеччина. Про це Depo.Вінниця повідомили німецькі зоозахисники з організації "Aktionsbündnis - Tiere gehören nicht zum Circus".

Волонтери розповідають, що Майя багато років жила у берлінському цирку разом зі своєю компаньйонкою - Нандою. В європейських цирках слонів на законодавчому рівні заборонено тримати поодинці, мовляв для того, аби тварини мали стійку психіку, вони мають соціалізуватися.

Майя і Нанда були нерозлучними - слонихи багато років жили в цирку, хоча умови утримання там були далеко не найкращими. Про це йдеться на інформаційному стенді зоопарку Карлсруе (Zoologischer Stadtgarten Karlsruhe), де описано поневіряння Нанди до того, як вона потрапила до звіринцю.

Берлінський цирк "списав" Нанду у зоопарк як тварину, яка більше не придатна для використання на манежі - слониха майже повністю осліпла.

Майю залишили у цирку, зобов'язавшись знайти їй компаньйона, а згодом теж передати до Карлсруе, де вона змогла б воз'єднатися із Нандою. Попередні домовленості між зооцентром та директором берлінського цирку Харді Шоллем були навіть схвалені державним офіцером з охорони тварин Німеччини. Однак в цирку, ймовірно, вирішили ще підзаробити на 40-річній тварині і постійно зривали її переїзд.

Директор зоопарку Карлсруе Маттіас Рейншмідт тоді заявляв у ЗМІ, що договір не виконується в односторонньому порядку. Коли було прострочено кілька спеціальних ветеринарних дозволів, які циркачі отримували, щоб одиноку Майю не конфіскували, було нарешті придбано слона з Голландії. Маючи двох слонів, цирк зміг виїхати на гастролі до Угорщини, однак звідти Майя до Німеччини не повернулася.

Згодом зоозахисники відслідкували слониху в Румунії, а тепер - в Україні. Майя зовсім одна.

В цирку, який тепер експлуатує Майю, кажуть, що подорожують з цією слонихою вже багато років. Утім зоозахисники наполягають - це не правда. За їхньою інформацією, не так давно Майя була в Берліні і вже готувалася до переїзду до Карлсруе.

"Майя зазнає травматизації, вона демонструє стереотипну поведінку", - зауважують зоозахисники.

Німецькі активісти запевняють: Майя має жити у міському зооцентрі Карлсруе (Zoologischer Stadtgarten Karlsruhe) - одному з найбільших і найстаріших зооцентрів Європи. Це унікальний звіринець, де все зроблено для того, щоб тварини не почувалися в неволі. Його побудовано за принципом "відкритого зоопарку" - там немає парканів, кліток і решіток. Тварин відділяють природні бар'єри - канави з водою, глибокі рови, сухі гілки і колоди. А для азійських слонів, яких "списали" цирки, тут створено спеціальний реабілітаційний центр.

Працівники Zoologischer Stadtgarten Karlsruhe повідомили Depo.Вінниця, що вони не мають інформації, кому на сьогодні належить Майя. Чи продав слониху її попередній власник з Берліну - невідомо. В зооцентрі кажуть, що не мають впливу на рішення власника тварини, тому змушені просто чекати, коли він вирішить передати її. Запевняють, що досі чекають на Майю і готові забезпечити їй достойну пенсію.

Додамо, що рік тому на одній з найбільших у світі платформ було зареєстровано петицію на підтримку слонихи Майї, адресатом якої є президент України Петро Порошенко. У тексті петиції йдеться, що на останніх відео у тварини помітні значні поведінкові розлади, які сформувалися через її одиночне утримання та численні переїзди на великі відстані. Автор петиції просить українську владу допомогти врятувати тварину від подальшої травматизації.

Нагадаємо, що у Вінниці відбулась акція протесту проти знущання над тваринами, яких експлуатують в будапештському цирку.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme