Чому слониха Майя, яка гуляла Вінницею, має бути в Німеччині, а не в мандрівному цирку
Активісти з Німеччини б'ють на сполох - будапештський цирк експлуатує слониху, яка після багаторічної роботи у цирку Берліна мала бути передана на реабілітацію у зоопарк Карлсруе
- Вінниця
-
29 липня 2018 18:00

Будапештський цирк, що нині гастролює у Вінниці, привіз 42-річну слониху Майю, яка майже два роки тому мала бути передана центру реабілітації азійських слонів у Карлсруе, Німеччина. Про це Depo.Вінниця повідомили німецькі зоозахисники з організації "Aktionsbündnis - Tiere gehören nicht zum Circus".
Волонтери розповідають, що Майя багато років жила у берлінському цирку разом зі своєю компаньйонкою - Нандою. В європейських цирках слонів на законодавчому рівні заборонено тримати поодинці, мовляв для того, аби тварини мали стійку психіку, вони мають соціалізуватися.
Майя і Нанда були нерозлучними - слонихи багато років жили в цирку, хоча умови утримання там були далеко не найкращими. Про це йдеться на інформаційному стенді зоопарку Карлсруе (Zoologischer Stadtgarten Karlsruhe), де описано поневіряння Нанди до того, як вона потрапила до звіринцю.
Берлінський цирк "списав" Нанду у зоопарк як тварину, яка більше не придатна для використання на манежі - слониха майже повністю осліпла.
Майю залишили у цирку, зобов'язавшись знайти їй компаньйона, а згодом теж передати до Карлсруе, де вона змогла б воз'єднатися із Нандою. Попередні домовленості між зооцентром та директором берлінського цирку Харді Шоллем були навіть схвалені державним офіцером з охорони тварин Німеччини. Однак в цирку, ймовірно, вирішили ще підзаробити на 40-річній тварині і постійно зривали її переїзд.
Директор зоопарку Карлсруе Маттіас Рейншмідт тоді заявляв у ЗМІ, що договір не виконується в односторонньому порядку. Коли було прострочено кілька спеціальних ветеринарних дозволів, які циркачі отримували, щоб одиноку Майю не конфіскували, було нарешті придбано слона з Голландії. Маючи двох слонів, цирк зміг виїхати на гастролі до Угорщини, однак звідти Майя до Німеччини не повернулася.
Згодом зоозахисники відслідкували слониху в Румунії, а тепер - в Україні. Майя зовсім одна.
В цирку, який тепер експлуатує Майю, кажуть, що подорожують з цією слонихою вже багато років. Утім зоозахисники наполягають - це не правда. За їхньою інформацією, не так давно Майя була в Берліні і вже готувалася до переїзду до Карлсруе.
"Майя зазнає травматизації, вона демонструє стереотипну поведінку", - зауважують зоозахисники.
Німецькі активісти запевняють: Майя має жити у міському зооцентрі Карлсруе (Zoologischer Stadtgarten Karlsruhe) - одному з найбільших і найстаріших зооцентрів Європи. Це унікальний звіринець, де все зроблено для того, щоб тварини не почувалися в неволі. Його побудовано за принципом "відкритого зоопарку" - там немає парканів, кліток і решіток. Тварин відділяють природні бар'єри - канави з водою, глибокі рови, сухі гілки і колоди. А для азійських слонів, яких "списали" цирки, тут створено спеціальний реабілітаційний центр.
Працівники Zoologischer Stadtgarten Karlsruhe повідомили Depo.Вінниця, що вони не мають інформації, кому на сьогодні належить Майя. Чи продав слониху її попередній власник з Берліну - невідомо. В зооцентрі кажуть, що не мають впливу на рішення власника тварини, тому змушені просто чекати, коли він вирішить передати її. Запевняють, що досі чекають на Майю і готові забезпечити їй достойну пенсію.
Додамо, що рік тому на одній з найбільших у світі платформ було зареєстровано петицію на підтримку слонихи Майї, адресатом якої є президент України Петро Порошенко. У тексті петиції йдеться, що на останніх відео у тварини помітні значні поведінкові розлади, які сформувалися через її одиночне утримання та численні переїзди на великі відстані. Автор петиції просить українську владу допомогти врятувати тварину від подальшої травматизації.
Нагадаємо, що у Вінниці відбулась акція протесту проти знущання над тваринами, яких експлуатують в будапештському цирку.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця
Всі новини на одному каналі в Google News
- 23:30Через війну постраджали майже 1,5 тисячі пам’яток культурної спадщини та понад 2 200 об’єктів культурної інфраструктури
- 11:02У Вінниці заарештували заступницю начальника ТЦК та її спільника, які побили чоловіка
- 15:25Нічийний "Палац" вартістю в 63 млн грн на Вінниччині змусили взяти на баланс одну з громад
- 13:30Як отримати статус УБД: Ключові зміни
- 21:21Відтепер ВПО, українцям за кордоном та на ТОТ легше буде отримати пенсію
- 20:52"Інвалідність" за $20 тисяч чи "опікунство" за 10: У Вінниці судитимуть жінку, що допомагала ухилянтам ФОТО
- 20:33 Попри зменшення кількості нових випадків захворювань на ГРВІ, грип та COVID-19, в 10 областях перевищений епідпоріг
- 12:10Дисбактеріоз — міф чи реальна проблема Актуально
- 11:19В Укргідрометцентрі розповіли, якою буде погода в Україні у квітні
- 15:45Скандал навколо Вінницького кардіоцентру: До справи взялося й МОЗ
- 09:55До 1 млн грн на розвиток громад: чим важливий конкурс "Час діяти, Україно!" та як отримати кошти на соціальні проєкти
- 22:35Зеленський відреагував на розмову Трампа з Путіним: Уже в найближчі місяці очікуємо максимальний наступ окупантів на нашу територію Відео
- 15:49Чернишов прогнозує повернення з-за кордону після війни до 70% українців
- 09:03На Вінниччині викрили правоохоронців, що організували схему вивезення з країни військових, що пішли у СЗЧ
- 21:50Що таке "30-денне перемир'я" пояснили в МЗС
- 20:39Чому iPhone 16 Pro Max – найкращий вибір для геймерів Інновації
- 20:20 Крига скресла: США відновлюють військову допомогу Україні та обмін розвідданими
- 20:55Чи варто купувати вживаний iPhone Актуально
- 20:27Який сухий корм краще вибрати для кошеня? Актуально