ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Сімдесят маленьких вінничан забрали від їхніх горе-батьків

Служба у справах дітей забирає малюків з неблагополучних сімей на деякий час, щоб батьки могли "подумати над своєю поведінкою"
Depo.
18 квітня 2016 11:38
ФОТО: depo.ua
Сімдесят маленьких вінничан забрали від їхніх горе-батьків
Сімдесят маленьких вінничан забрали від їхніх горе-батьків

Сьогодні у соціальних центрах Вінницької області знаходиться близько 70 дітей, яких тимчасово забрали від батьків. Про це кореспонденту Depo.Вінниця повідомила начальник служби у справах дітей вінницької ОДА Тетяна Дорош. 

За її словами, дітей забирають із неблагополучних сімей на певний час, щоб дати батьками змогу привести в порядок думки, а також навести лад у господарстві. 

"Дитину вилучають з сім'ї для того, щоб подивитись, чи спроможні батьки, за той період, який їм відвели, привести в порядок господарство, хату. І взагалі вирішити: потрібні їм їхні діти, чи ні. Чи зможуть вони за ними доглядати та дати все необхідне", - пояснила Дорош.

Дітей поселяють у центри соціальної реабілітації на термін від трьох до дев'яти місяців. За цей час з ними працюють психологи та педагоги. Часто дітлахів доводиться навчати елементарних речей. 

"Такі діти часто навіть не вміють чистити зуби, користуватися ложкою та виделкою. Буває, що і взагалі не знають що таке посуд, бо їх годували бо-зна чим, як і бо-зна з чого. Тому для них цей час - також реабілітація", - пояснила чиновниця. 

Після закінчення терміну, відведеного "на роздуми", дітей повертають тільки тим батькам, які вони виконали всі поставлені перед ними вимоги. Наразі служба у справах дітей повернула біологіним батькам 62 дитини.

Нагадаємо, минулого року на Вінничичні покинули понад півсотні дітей. Всього на обліку в служби у справах дітей перебуває 1293 дитини, яким потрібна допомога. 

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця