Що треба знати про "коронавірусний" карантин на Вінниччині

Чи працюватимуть дитячі садочки? Чи треба скуповувати продукти в супермаркетах? Чи працюватимуть торговельно-розважальні центри? Що робити при підозрі на коронавірус? Відповіді на ці та інші питання щодо "коронавірусного" карантину, зібрали кореспонденти Depo.Вінниця

Що треба знати про "коронавірусний" кара…

В Україні на три тижні ввели карантин через коронавірус. Відтак відповідні заходи ввели і на території Вінницької області. 

Голова Вінницької ОДА наголосив, що на Вінниччині ще не було жодної підозри на коронавірус, тож головне нині - сповільнити розповсюдження інфекції. 

"У нас ще не було підозр на коронавірус у Вінницькій області і ми зараз займаємось тим, щоб їх і надалі якнайдовше не  було. Але ми всі повинні розуміти, що ми з вами не живемо в скляній закритій банці. Тому нам необхідно бути макстимально готовими задля того, щоб сповільнити розповсюдження цієї інфекції", - сказав він.

За його словами, Уряд вирішив діяти не реактивно, а проактивно. Усі заходи, які вирішено впроваджувати в Україні носитимуть профілактичний та попереджувальний характер. 

Превентивні заходи

Так, з 12 березня до 3 квітня на території Вінницької області призупиняється навчальний процес в школах, дитячих садочках, а також вищих навчальних закладах. У Вінниці призупиняється навчання в закладах загальної середньої та позашкільної освіти міста, а також в ДЮСШ, мистецьких закладах, підліткових клубах. В садочках – вводиться особливий режим роботи. Також на 3 тижні обмежено проведення масових заходів: політичних, спортивних, культурних - в яких планується участь 200 і більше осіб. Спортивні заходи зможуть бути проведені за певних умов однак без глядачів. 

За рішенням міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, всім торгово-розважальним та розважальним комплексам міста рекомендовано до кінця місяця призупинити роботу всіх дитячих атракцій. Так само кінотеатрам, дискотекам і комп’ютерним клубам. Також керівництву торгово-розважальних центрів, супермаркетів, ринків будуть направлені рекомендаційні листи щодо посилення санобробки місць скупчення людей, встановлення засобів для дезінфекції рук та надання відвідувачам відкритого доступу до вбиралень для вільного миття рук. А торговим мережам – інформувати вінничан про достатні запаси продуктів для стримування можливого ажіотажу та виникнення дефіциту.  

Дистанційне навчання

В той же час, під час тритижневого карантину школярі зможуть навчатись не виходячи з дому. 

"На базі Вінницької академії неперевної освіти буде організовано навчання за дистанційною формаю для 40 тисяч учнів. Навчання буде проводитись через спеціальний сайт. Також дистанційне навчання буде організовано і лабораторією інформаційних та комунікаційних технологій на базі ФМГ №17", - зазначив голова ОДА Владислав Скальський. 

Від додав, що на відповідних сайтах вже є більше ніж 12 тисяч уроків актуальної шкільної програми. 

Симптоми захворювання

У людини, інфікованої 2019-nCoV, розвивається респіраторне захворювання різної тяжкості із такими основними симптомами:

· гарячка;

· кашель;

· задишка (ускладнене дихання).

Симптоми можуть проявитися через 2–14 днів після зараження новим коронавірусом. У багатьох пацієнтів 2019-nCoV спричиняє запалення обох легень.

Що робити при підозрах

У Вінницькій області діятиме цілодобова "гаряча лінія" для інформування населення щодо отримання медичної допомоги  у разі появи симптомів, схожих на коронавірус COVID-19. Функцію "гарячої лінії" з питань коронавірусу виконуватиме телефонний номер екстреної меддопомоги 103.

На цей номер також радять телефонувати всім, хто перебував у країнах із зареєстрованими випадками COViD-19 у разі погіршення самопочуття, навіть у тому разі, якщо під час перетину кордону проблем зі здоров’ям не було виявлено.

Як запобігти поширенню інфекції

· якщо відчуваєте симптоми респіраторного захворювання, обмежте контакти з іншими людьми і використовуйте захисну маску для обличчя (її слід регулярно заміняти/знезаражувати);

· якщо ви відвідували Китай і протягом 2 тижнів після цього у вас виникли симптоми респіраторного захворювання, негайно зверніться по медичну допомогу;

· під час кашлю та чхання прикрийте рот і ніс зігнутим ліктем чи одноразовою серветкою, після чого викиньте серветку та вимийте руки;

· необхідно дезинфікувати поверхні, яких торкалася інфікована людина.

Варто з увагою ставитись до найперших ознак зараження у себе та свого оточення і не зволікати зі зверненням до лікарів. 

"Я прошу - вчасно звертайтесь до лікарів. Не займайтесь самолікуванням. Це особливо стосується осіб, які прибули з ендемічих територій, або тих, хто контактував з такими особами. Уникайте контакту з людьми з симптомами ГРВІ та з тими, хто має симптоми застуди. Під час щоденного спілкування зберігайте дистанцію не менше 1 метра", - порадив Владислав Скальський. 

Нині в інфекційних відділеннях лікарень Вінниччини підготовлено 290 ліжок на випадок виявлення хворих на коронавірус. При потребі буде додатково забезпечено ще 300. За словами директорки департаменту охорони здоров’я ОДА Людмили Грабович, усі заклади області в достатній кількості забезпечені противірусними та протибактеріальними препаратами, а також засобами індивідуального захисту.

Читайте також: В Україні карантин через коронавірус: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme