Фестиваль "Острів Європа" "оживив" сад Коцюбинського у Вінниці

У Вінниці триває літературний фестиваль "Острів Європа": митці продовжують творити у атмосферних міських локаціях

У рамках фестивалю "Острів Європа" українські митці дісталися до ще однієї атмосферної локації у Вінниці – саду Коцюбинського. Тут поєднали поезію та музику, перадає Depo.Вінниця.

У саду, де якраз спіли вишні, відбулись два перфоманси: музично-поетичний "В саду зізнань" на вірші Мар'яни Савки та "Поки нема парохода" за мотивами книжки Олени Гусейнової "Супергерої".

"Усім варто наголошувати, що у Вінниці є такий сад. Коли лиш говоримо митцям, які готуються до перформансів, що це буде сад і це сад Михайла Коцюбинського, у них одразу є бажання "гратися" із цим. Кожне слово, промовлене у цьому просторі, є магічним, і буде магічним завжди. Бо додана вартість цього місця з'являється тоді, коли тут щось відбувається та залишає якийсь слід", - ділиться директор фестивалю "Острів Європа" Олександр Вешелені.

Відзначимо, що перформанси відбувалися у глибині саду, а сцену встановили на невеликому заасфальтованому острівці в саду. Втім, незабаром у саду має з'явитися повноцінна сцена для аналогічних мистецьких заходів.

"Вагомим аргументом є те, що у реконструкцію саду закладено появу повноцінної сцени. Якби не було досвіду таких перформансів, то навряд чи хтось би здогадувався, що ота заасфальтована частина – це класно, і так має бути".

Сьогодні, 16 червня, у саду Коцюбинського вперше у Вінниці відбудеться концерт "Лінії Маннергейма". А завтра, в останній фестивальний день – читання-діалог Артема Чеха та Ірини Цілик "Повернення із точки нуль". Закриватимуть фестиваль також музично-поетичним перформансом Катерини Калитко та гурту Mashala Doza.

Нагадаємо, що вчора у рамках фестивалю "Острів Європа" відбувалися атмосферні поетичні читання на сходах Артинова.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця