ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Сабарівські мітингувальники запрошують міську владу влаштувати "польові" переговори

Активісти мікрорайону Сабарів категорично відмовляються йти на переговори до міської ради

Depo.
18 серпня 2017 15:10
ФОТО: depo.ua

Активісти мікрорайону Сабарів, які виступають проти будівництва нового міського кладовища на Сабарівському шосе, згодні на діалог з міською владою, передає кореспондент Depo.Вінниця.

Однак сабарівчани погодяться сісти за стіл переговорів з представниками міської ради лише на спірному полі. Формат переговорів в кабінетах чиновників протестувальників не влаштовує.

За словами активістки Ольги Мазуркевич, сабарівська громада готова облаштувати на полі цілий переговорний пункт.

"Сьогодні ми прийшли під міську раду, адже представники влади не приходять до людей. Ми неодноразово чуємо, що вони пропонують сісти за стіл переговорів. Ми не відмовляємося від них. Але в нас є невеличка умова: так як приміщення міської ради не може вмістити всю громаду Сабарова, тому ми запрошуємо представників міської ради до себе на поле, з усім пакетом документів. В нас нема ініціативної групи, а в нас є громада, яка хоче спілкуватися. Люди всі налаштовані на переговори, але на полі. Ми облаштуємо стіл, лавочки", - зазначила Ольга Мазуркевич.

За словами заступника міського голови Миколи Форманюка, конструктивний діалог буде в міській раді, а" польові переговори" не принесуть результату. Він каже, що спроби знайти спільну мову з усією громадою вже були, однак конструктивного діалогу з гуртом людей не склалося.

"Більше 10 томів проектної документації будівництва кладовища на Сабарівському шосе, наголошую, земля не відноситься до мікрорайону Сабарів. Тому ми пропонуємо, щоб прийшла ініціативна група до міської ради і міського голови. Там покажемо усю проектну документацію та дозвільні документи, які дозволяють будувати кладовище по Сабарівському шосе. Протягом 10 років відпрацьовували саме цю ділянку для будівництва кладовища. На сьогоднішній день землі в Вінниці більше для побудови кладовища нема. Думаю, що сабарівчани та вінничани знайдуть порозуміння , що там потрібне кладовище і воно там буде", - наголосив заступник міського голови.

Натомість учасники сьогоднішнього "антицвинтарного" мітингу налаштовані рішуче й запевняють, що блокуватимуть будівництво й надалі, а також будуть судитися з міською радою.

"Ми пропонуємо альтернативу - виносити кладовище за межі міста. Є ділянка за 8 кілометрів від Вінниці, де є державна земля. Мова йде про більш ніж 100 га за Медмістечком. Ділянка по Сабарівському шосе має 36 га і не вирішить проблеми для Вінниці. Адже через три роки знову не буде де ховати вінничан. Крім того, ми подали позовну заяву до суду. Позиваємося до міської ради, щоб скасувати їхнє рішення про виділення земельної ділянки для кладовища. Якщо ми не пройдемо першу інстанцію, подаватимемо апеляцію, таким чином дойдемо до Європейського суду, який не упереджений" , - зауважила Ольга Мазуркевич.

До суду на місцевих мешканців Сабарова подав і підрядник, який мав уже будувати кладовище. Через блокування робіт він зазнає збитків, адже заробітні плати потрібно людям виплачувати, техніка простоює.

Та поки одні мітингують інші судяться ситуація із похованням у Вінниці наближається до критичної позначки. Адже за словами Миколи Форманюка вже сьогодні доводиться ховати між могилами та у проходах.

"Сьогодні ситуація з похованням у місті Вінниці критична. На жаль ми маємо уже захоронення в проходах, в міжквартальних проїздах та на тротуарній частині кладовища. Люди звертаються до міської ради з претензіями, чому хоронять між могилами їхніх рідних", - наголосив чиновник.

Тим часом сабарівські активісти намагаються чимдуж привернути увагу решти вінничан до свого мікрорайону. Вони запросили усіх містян на святкування Яблучного Спаса, пообіцявши влаштувати концерт та пригостити усіх пирогами з яблуками.

Нагадаємо, сьогодні, 18 серпня, сабарівчани прийшли до мерії з "антицвинтарним" мітингом.

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця