ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Помер відомий вінницький письменник

Леонід Пастушенко – автор понад двох десятків книжок поезій, прози, публіцистики

Depo.
28 лютого 2017 12:33
ФОТО: depo.ua

Учора, 27 лютого, помер відомий вінницький письменник Леонід Пастушенко. Про це повідомляє кореспондент Depo.Вінниця.

Леонід Пастушенко – автор понад двох десятків книжок поезій, прози, публіцистики. Протягом газетярської кар'єри написав кілька сотень гостропроблемних публікацій різних жанрів. Публіцистика заклала підвалини для самобутньої авторської прози і громадянської лірики автора.

Народився письменник 5 грудня 1936 року в с. Говори Затонського району Вінницької (тепер Віньковецький район Хмельницької області) в сім'ї учителів. Його батько, як син "ворога народу", вимушено шукав роботу по навколишніх подільських селах, тож сім'ї довелося мандрувати Поділлям.

Після закінчення Ялтушківської середньої школи в Барському районі вступив до Вінницького педінституту, де здобув фах вчителя української мови, літератури та англійської мови, одержавши "червоний диплом" та право вільного вибору місця роботи. Того ж, 1958-го року, кілька місяців пропрацював кореспондентом газети "Вінницька правда" та обласного радіомовлення, а з листопада був призначений завідувачем відділу шкільної та студентської молоді у щойно відкритій обласній комсомольській газеті "Ленінське плем'я". У квітні 1963 р. після перетворення цієї газети на зональне видання ЦК ЛКСМУ "Комсомольське плем'я", став заступником редактора, а у березні 1972 р. перевівся власним кореспондентом республіканської газети "Комсомольское знамя", де пропрацював до 1979 р. У 1979—1999 рр. — в газеті "Радянська Україна" ("Демократична Україна"), а також від 1992 р. — у вінницькій обласній газеті "Подолія".

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця