Під Вінницею відбувся "бій" за "сценарієм" 1943 року

На ставці Гітлера "Вервольф" завершився фестиваль історичної реконструкції "Жива історія"
Depo.
26 вересня 2016 16:49
ФОТО: depo.ua
Під Вінницею відбувся "бій" за "сценарієм" 1943 року
Під Вінницею відбувся "бій" за "сценарієм" 1943 року

Учора, 25 вересня, у Стрижавці під Вінницею завершився фестиваль-реконструкція "Жива історія", під час якого близько сотні учасників відтворювали події Другої світової війни. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на 20 хвилин.

Відтворювані події розгорталися в 1943 році. Самодіяльні актори показали блокпост, через який намагалося пройти місцеве населення (літні люди, жінки, діти і поранені червоноармійці). Німці уважно оглядали кожного і не пропускали.

Зв’язкові німецької армії повідомили своїм про виявлення диверсантів-червоноармійців. Есесівці з’ясовують можливість отримати підмогу розташованих неподалік частин.

Під час німецької окупації на території Вінниччини діяли диверсійні групи підпільників. Серед них був і підрозділ "УПА-Південь", який здійснював антифашистські диверсії, хоча радянські історики називали його спільниками фашистів.

Доки німці оглядали місцевих жителів, бійці УПА підкралися і відкрили по фашистах вогонь. Операція була успішною для УПА: повстанці забрали у вбитих німців боєприпаси, транспорт і амуніцію і зникли з місця події.

За мить на плац-театрі з’явилися диверсанти-червоноармійці і вивчають ситуацію. Солдатам Червоної армії вдалося відбити кілька атак, але німці отримали потужну підмогу. Обидві армії зазнали серйозних втрат. Учасники фестивалю вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця