"Це не панахида, а фільм про веселого чоловіка": У Вінниці презентували стрічку про Василя Сліпака

Творці фільму планують подати стрічку на півтори сотні кінематографічних фестивалів світу

"Це не панахида, а фільм про веселого чо…

Вчора, 31 січня, у Вінниці відбулася прем'єра фільму "Міф" про загиблого в ході проведення антитерористичної операції оперного співака Василя Сліпака. На прем'єрний показ стрічки у Вінницю приїхали побратими "Міфа", а також творці фільму - режисер Іван Ясній та режисер монтажу Ярослав Попов

Побувала на прем'єрі і кореспондентка Depo.Вінниця.

Оперний співак зі світовим ім'ям та унікальним голосом за покликом душі, покидаючи сцену Парижа та кохану дівчину, іде у розвідувальний батальйон Правого Сектору. Режисери стрічки Іван Ясній та Леонід Кантер поєднали у фільмі документальні кадри та анімацію, мистецтво та війну.

Назва фільму "Міф" – це позивний Василя Сліпака у лавах Правого Сектору. Обрав таке псевдо "на честь" свого улюбленого оперного персонажа – Мефістофеля.

Ноу-хау у документалістиці

Це фільм про життя Василя Сліпака: від народження і до смерті. Зйомки проходили в зоні АТО, в Парижі, де співак 19 років прожив, у Львові та Києві.

"Василь був досить відомою людиною: його знімали у телепрограмах, нам через мережу надсилали чимало уривків із програм та сюжетів, це був дуже цінний матеріал, - розповідає режисер монтажу Ярослав Попов. - Також ми отримали тригодинну оперу Верді "Аїда", де співав Василь. Звідти взяли лиш шматочки тощо. Це, насамперед, мистецький музично-документальний фільм, там є і лірика, кохання, екшн, і навіть трішки анімації – таке собі ноу-хау у документальному кіно. Побратими та друзі розказували, що Василь за характером був ніби доросла дитина, тому анімація досить легко "лягла" у фільм".

Всього, за словами режисера Івана Яснія, було відзнято понад 40 годин відеоматеріалу – чимало унікальних кадрів не увійшли у стрічку.

Найважче у зйомках

Емоційно найважче було, за словами творців стрічки, коли розпочали зйомки фільму через місяць після смерті Василя. Люди відмовлялися говорити – рани від втрати ще не загоїлися.

"Так, у Парижі його друзі не хотіли говорити, а вже в останній день нашого перебування там вони погодилися. На етапі монтажу були важкі матеріали, котрі треба було через себе пропустити: матеріал останнього бою, де загинув Василь, де його намагалися врятувати. Момент цей знятий на камеру "гоу-про", що була прикріплена на касці у одного із солдатів, що також ходив у вилазку. Ще там є кадри похорону, а це видовище не з веселих також, - пригадує робочі моменти пан Ярослав. Але "Міф" - це не трагічний фільм, у стрічці є чимало гумору і ми завжди закликаємо глядачів, аби сміялися та не стримувалися, якщо смішно, це не панахида, а жвавий фільм про веселого чоловіка".

Волонтерство та вдача Василя

Василь ще у 2014 році почав активно допомагати армії як волонтер. Лера Бурлакова на той час була гранатометницею у Правому Секторі. Розповідає, що спочатку Василь приїхав на 2 тижні, потім на місяць, а потім, коли приїхав останній раз, то казав, що надовго.

"Коли почався Майдан, присвячував все більше свого часу спілкуванню із діаспорою, організовував антипутінські мітинги у Парижі тощо. Надсилав нам гуманітарні вантажі. Потім він зрозумів, що цього замало та почав їздити на передову, - пригадує Лера. - Він обрав добровольчий батальйон, бо не мав змоги підписати контракт, оскільки співав у опері. Але він був серйозно налаштований на військове ремесло. Був чудовою людиною із чудовим почуттям гумору, що є дуже важливим на фронті, бо інколи доводиться жартувати над не зовсім смішними речами".

Побратим "Змій" (поет Влад Сорд з Вінниці) пригадує, як Василь змушував його писати вірші українською, бо Влад тоді писав частіше російською. А ще "Змій" каже, що у Василя була дуже чиста літературна мова: "Він був нонконформістом із загостреним почуттям справедливості. Він міг серйозно сперечатися із командиром. Але водночас був чутливим та відчайдушним. Він був великою дитиною. Смерттю його я був шокований і досі не повірив у це, напевно".

Про майбутнє стрічки

Вже у лютому фільм виходить у прокат у кінотеатрах України. Режисер Іван Ясній у Вінниці розповів, що творці стрічки хочуть розіслати заявки на півтори сотні кінематографічних фестивалів. До слова, показ стрічки вже запланували і за кордоном, зокрема, в Італії.

"Життя продовжується в інший спосіб. Щоразу, як глядачі бачитимуть фільм, Василь оживатиме, промовлятиме до глядачів та продовжуватиме боротьбу, - звернувся після показу фільму до глядачів режисер монтажу Ярослав Попов. – Наша зброя – це камери та монтажні станції. Ми так допомагаємо нашій країні – це теж зброя, і вона більш масового ураження. І цей фільм не можна вбити".

Фото Максима Кушки

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme