Об'єднані громади Вінниччини наблизились до бюджету та субвенцій

Депутати Вінницької обласної ради привели межі об'єднаних громад, які були визначені Перспективним планом формування територій громад області, у відповідність до реальних меж об'єднаних громад
Depo.
2 грудня 2016 14:27
ФОТО: depo.ua
Об
Об'єднані громади Вінниччини наблизились до бюджету та субвенцій

Сьогодні, 2 грудня, під час позачергової 12 сесії обласної ради депутати внесли зміни до "Перспективного плану формування територіальних громад", передає кореспондент Depo.Вінниця.

За словами першого заступника голови облдержадміністрації Андрія Гижка, виникла необхідність приведення у відповідність меж утворених громад до проекту Перспективного плану формування територій громад Вінницької області, щоб громади змогли претендувати на визначені законодавством кошти на свій розвиток.

"Тепер ми зможемо потрапити в прямі відносини з державним бюджетом, тому що 7 грудня планується розгляд у Верховній раді проекту Державного бюджету на 2017 рік. Внесли ці зміни, ці громади потрапляють в додаток до державного бюджету і переходять на отримання прямої субвенцій на освіту, медицину і 60% податку з доходів фізичних осіб буде залишатися в цих громадах" - прокоментував Гижко.

Додамо, що в другій половині 2016 року процес добровільного об'єднання активізувався. Так за січень-вересень в області утворилось 19 об'єднаних територіальних громад в 11 районах регіону, у яких Центральною виборчою комісією призначено перші вибори депутатів та сільських, селищних, міських голів. Межі цих обєднаних громад не відповідають межам, які були затвердженні у проекті Перспективного плану у червні 2015 року.

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця

Підписуйтесь на оновлення Depo.Вінниця в соцмережах