На Вінниччині живе 90-літній герой книги Олександра Солженіцина "Архіпелаг ГУЛАГ"

Олексія Степового зовсім юним заарештували і відправили у сталінські табори за малюнок на обкладинці зошита

Depo.
20 березня 2017 16:51
ФОТО: depo.ua

Учора, 19 березня, відсвяткував 90-річний ювілей Олексій Степовий з села Джулинка Бершадського району, що на Вінниччині, який став одним з героїв книги Олександра Солженіцина "Архіпелаг ГУЛАГ". Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на прес-службу Вінницької обласної ради.

У своїй книзі "Архіпелаг ГУЛАГ" лауреат Нобелівської премії Олександр Солженіцин писав про Олексія Степового, якого зовсім юним заарештували і відправили у табори у 1950 році за малюнок. На обкладинці зошита для контрольних робіт Олексій намалював портрет Сталіна, а сусід по парті запитав: "А свиню можеш намалювати?" Степовий нижче намалював свиню і здав зошит учителю.

За це старшокласник отримав 10 років таборів. На волю його відпустили після смерті Сталіна. Зошит з тим малюнком досі зберігається у вінницькому архіві.

З таборів Олексій Степовий привіз 40 зошитів-щоденників, у яких описував словами і малював табірне життя. Ювіляр створив понад 1000 художніх полотен.

90-літній Олексій Степовий приймав гостей у Будинку культури села Джулинки.

"Зважаючи на світову знаменитість нашого земляка, журнал "Вінницький край" та Вінницький обласний художній музей підготували до розгляду на експертній раді у 2017 році його унікальний альбом табірного живопису "З мороку архіпелагу ГУЛАГ" для видання коштом обласного бюджету в "Бібліотечці журналу "Вінницький край", – повідомив головний редактор журналу Вадим Вітковський.

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця