Вінницький бізнесмен купив сторічну школу, щоб займатись зеленим туризмом

Будівлю, яку звели за проектом відомого архітектора Григорія Артинова, придбав приватний підприємець
Depo.
12 січня 2016 18:21
ФОТО: depo.ua
Вінницький бізнесмен купив сторічну школу, щоб займатись зеленим туризмом
Вінницький бізнесмен купив сторічну школу, щоб займатись зеленим туризмом

Столітню школу у селі Кам'янка Літинського району придбав один з вінницьких підприємців, заплативши за неї майже 300 тисяч гривень, повідомляє Depo.Вінниця.

Всього на будівлю претендувало два покупці, але нинішній власник запропонував більшу суму. Будівлю більше століття тому звели за проектом відомого архітектора Григорія Артинова. До недавнього часу там діяла початкова школа, але через те, що дітей у селі замало для її утримання, школу вирішили закрити, а будівлю виставили на аукціон. За словами сільського голови Раїси Драч, будівлю продали ще у грудні 2014 року. 

"Багато часу зайняло оформлення документів. Нинішній власник потрохи ремонтує приміщення, вже замінив вікна, зремонтував дах. Казав, що хоче займатися зеленим туризмом. У приміщенні, мабуть, будуть кімнати для відпочивальників. А на земельній ділянці біля будинку він хоче посадити горіховий сад",  - розповідає жінка.

Колишня школа знаходиться у селі на пагорбі. До неї "крутий" підї'зд, що створює деякі незручності. Кімнати у будівлі великі, стелі високі. Опалювалось приміщення пічками, які були у кожному з 18 класів.  Доки навчалися учні, у школі на півставки працював пічник, який опалював приміщення до приходу учнів. Біля будинку є підсобне приміщення, в якому колись була бібліотека. Неподалік будинку - річка. 

"Зараз в селі одна дитина дошкількного віку і п'ятеро школярів. Учні їздять до школи у сусіднє село Городище", - каже сільський голова. 

Ім'я власника будівлі в сільські раді не розголошують. Мовляв, він не хоче публічності.   

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця