На Вінниччині під час ремонту газогону розкопали стародавнє поселення

Під кількома метрами грунту знайшли посуд, рештки печей і льохів

У Липовецькому районі, що на Вінниччині, випадково виявили унікальне поселення часів черняхівської культури. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на ТСН.

Цілий пласт древньої культури ледь не зник під ковшем екскаватора під час капітального ремонту магістрального газогону "Уренгой – Помари – Ужгород".

Під кількома метрами грунту знайшли посуд, рештки печей і льохів.

"Споруда житлова, ями, де зберігалися припаси, наземні конструкції для живності – віднайдена повна інфраструктура, модель заселення цього часу", – каже заступник директора з наукової роботи науково-дослідного центру НАН України Тарас Мілян.

Знайдене поселення простягається на кілька сотень метрів. Поруч розкопали 22 поховання. Знахідку вивчають кілька десятків археологів з усієї України.

"Знайшли і дорослі, і дитячі поховання. Були поховання із різною кількістю намиста, знаходили навіть прикрасу із 60-70-ти бісерин, тобто повне намисто. Ця жінка, можливо, належала до сарматського етнічного елементу", –повідомила аспірантка Інституту археології Мар’яна Авраменко.

Знайдене свідчить про те, що, окрім землеробства та скотарства, жителі поселення займались і гончарством, серед них були і склодуви і ювеліри.

Нагадаємо, вінницькі чиновники віддали в оренду скіфське і зарубинецьке поселення.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця