На Вінниччині ікони з сільської церкви перетворили на дошки для покрівлі

У Гопчиці ходила легенда, що дах сільської школи будували з матеріалів церкви, на яких збереглись старі розписи, однак жодного підтвердження цьому не було

На Вінниччині ікони з сільської церкви п…

У селі Гопчиці Погребищенського району, що на Вінниччині, знайшли залишки розписів Свято-Троїцької церкви, яку зруйнували у 1930-х роках. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на сайт села Гопчиця.

У Гопчиці ходила легенда, що дах сільської школи будували з матеріалів церкви, на яких збереглись старі розписи, однак жодного підтвердження цьому не було.

Перевірити ці факти вирішила ініціативна група у складі сільського голови Романа Прилуцького, директора краєзнавчого музею села Михайла Петренка, Олександра Саліженка і Владислава Прилуцького. Під час огляду шкільного горища виявили старі балки, скріплені дерев'яними цвяхами, ковані металеві скоби і, найголовніше, розписи – балки з орнаментом та ікони.

"Розписи виявилися з обох сторін, це може свідчити, що їх використовували як частину розмежування між притвором і храмом, або ж це частина вівтаря. На зображеннях чітко простежуються біблійні сюжети – "Вхід Господній у Єрусалим", "Вознесіння Господнє", образи Діви Марії, Ісуса Христа і апостолів.

Думали, що все безслідно зникло і це була лише легенда. Цим іконам і розписам вже понад 150 років, їх ніхто з односельчан не бачив вже 80 років. Це неймовірне відкриття для нашої громади!",– коментує Прилуцький.

"Після того, як вирішимо проблему з добудуванням нової школи і школярів переселять туди, на корпусі старої школи, де виявили розписи, зробимо оновлення покрівлі. Сподіваюсь, що з допомогою реставраторів можна буде з'єднати всі елементи і відтворити старі малюнки. Їх розміщення будемо обговорювати з громадою. Перенести реліквію можна і в нову церкву, або ж це може бути окрема експозиція в нашому краєзнавчому музеї", – додає сільський голова.

Дерев'яна церква на честь Пресвятої Трійці була збудована на кошти поміщика Різніча Івана Стефановича у 1855 році. Біля церкви була також і дзвіниця і мур, збудований в 1850 році при священнику Маєвському. Попередня церква була зарахована до 5-го класу, землі мала 50 десятин, при церкві діяло приходське елементарне училище для дітей прихожан. Учні (11 хлопців) навчалися в одній класній кімнаті протягом трьох років, навчав дітей вчитель Чумак, який теж закінчив лише церковну-приходську школу.

Нагадаємо, на Вінниччині у руїнах старої церкви знайшли чудотворну ікону.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme