На Вінниччині через африканську чуму виріжуть півтисячі фермерських свиней

Африканську чуму свиней на Вінниччину завезли із сусідньої Хмельниччини
Depo.
30 серпня 2016 17:54
ФОТО: depo.ua
На Вінниччині через африканську чуму виріжуть півтисячі фермерських свиней
На Вінниччині через африканську чуму виріжуть півтисячі фермерських свиней

На Вінниччині виріжуть усіх свиней з фермерських господарств, які знаходяться в радіусі 4 га від осередку африканської чуми. Про це кореспонденту Depo.Вінниця повідомив начальник ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області Григорій Сидорук.

"Всі свині, яких тримають ФОПи, що поряд з осередком захворювання на території 4 гектарів найближчим часом заб’ємо на Тростянецькому м’ясокомбінаті під нашим наглядом. Це десь 500-600 голів свиней. М'ясо будемо використовувати на проварку, тобто на варені ковбаси", - підкреслив Сидорук.

На Вінниччину африканську чуму свиней завіз місцевий фермер з Хмельницької області. 

"Причина - безконтрольне завезення свиней. Дерегулятивні процеси забороняли нам без заяви власника робити перевірки. Тому ми могли вірити тільки йому, що в нього своє поголів’я. Коли почалися розбиратися, то виявилось, що він завозив свиней з Хмельницької області. Масова загибель почалася 25 числа. Загинуло 152 голови на фермі. Знищили 356 голів вчора безкровним методом, тобто уколами формаліну і спалили. Спалили весь інвентар, який там був і все, що відривається від стін, підлоги" , - зазначив Григорій Сидорук.

Нині за його словами, село Кирнасівка, де знаходиться фермерське господарство - карантинна зона, однак зона нагляду спеціалістів - весь Тульчиський район. Відсьогодні протягом 40 днів у селі працюватимуть бригади спеціалістів, які мають право зайти у кожне підприємство та домогосподарство. В той же час, чиновник наголошує, що домашніх свиней поки що знищувати не будуть.

"В цьому селі буде ходити 15-20 груп із числа депутатів, ветеринарів. До того фахівці будуть комунікабельні, щоб роз’яснити людям, що ми не будемо заставляти знищувати поголів’я, однак до першого випадку виявленян АЧС у домогосподарствах. Адже у людей одразу пішла паніка і вони почали думати куди дівати свиней. Є фізичні особи і підприємці, які цим користуються і хочуть скупляти. Однак не збираємося ми забирати і спалювати свиней, ми будемо тільки оглядати", - підкреслив Сидорук.

Посадовець додав, що в Тульчинському районі - найбільше поголів’я свиней на Вінниччині.

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця