На Вінниччині через африканську чуму виріжуть півтисячі фермерських свиней

Африканську чуму свиней на Вінниччину завезли із сусідньої Хмельниччини
На Вінниччині через африканську чуму виріжуть півтисячі фермерських свиней
На Вінниччині через африканську чуму виріжуть півтисячі фермерських свиней

На Вінниччині виріжуть усіх свиней з фермерських господарств, які знаходяться в радіусі 4 га від осередку африканської чуми. Про це кореспонденту Depo.Вінниця повідомив начальник ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області Григорій Сидорук.

"Всі свині, яких тримають ФОПи, що поряд з осередком захворювання на території 4 гектарів найближчим часом заб’ємо на Тростянецькому м’ясокомбінаті під нашим наглядом. Це десь 500-600 голів свиней. М'ясо будемо використовувати на проварку, тобто на варені ковбаси", - підкреслив Сидорук.

На Вінниччину африканську чуму свиней завіз місцевий фермер з Хмельницької області. 

"Причина - безконтрольне завезення свиней. Дерегулятивні процеси забороняли нам без заяви власника робити перевірки. Тому ми могли вірити тільки йому, що в нього своє поголів’я. Коли почалися розбиратися, то виявилось, що він завозив свиней з Хмельницької області. Масова загибель почалася 25 числа. Загинуло 152 голови на фермі. Знищили 356 голів вчора безкровним методом, тобто уколами формаліну і спалили. Спалили весь інвентар, який там був і все, що відривається від стін, підлоги" , - зазначив Григорій Сидорук.

Нині за його словами, село Кирнасівка, де знаходиться фермерське господарство - карантинна зона, однак зона нагляду спеціалістів - весь Тульчиський район. Відсьогодні протягом 40 днів у селі працюватимуть бригади спеціалістів, які мають право зайти у кожне підприємство та домогосподарство. В той же час, чиновник наголошує, що домашніх свиней поки що знищувати не будуть.

"В цьому селі буде ходити 15-20 груп із числа депутатів, ветеринарів. До того фахівці будуть комунікабельні, щоб роз’яснити людям, що ми не будемо заставляти знищувати поголів’я, однак до першого випадку виявленян АЧС у домогосподарствах. Адже у людей одразу пішла паніка і вони почали думати куди дівати свиней. Є фізичні особи і підприємці, які цим користуються і хочуть скупляти. Однак не збираємося ми забирати і спалювати свиней, ми будемо тільки оглядати", - підкреслив Сидорук.

Посадовець додав, що в Тульчинському районі - найбільше поголів’я свиней на Вінниччині.

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця