Ювілейний джаз-фест у Вінниці відкривав львівський оркестр під керуванням радниці мера

Перший день фестивалю відзначився блискучим виступами вітчизняних джазових колективів
Depo.
24 вересня 2016 13:55
ФОТО: depo.ua
Ювілейний джаз-фест у Вінниці відкривав львівський оркестр під керуванням радниці мера
Ювілейний джаз-фест у Вінниці відкривав львівський оркестр під керуванням радниці мера

Учора, 23 вересня, виступами українських колективів розпочався 20-й фестиваль "Міжнародні дні джазової музики Вінниці". Про це повідомляє кореспондент Depo.Вінниця.

Перший концерт дав Львівський академічний симфонічний оркестр, який розпочав свій виступ джазовою композицією "Happy birthday", написаною спеціально до ювілейного джаз-фесту. Але вінницьку публіку приємно вразило не тільки це ексклюзивне привітання, а й той факт, що диригувала львівським оркестром вінничанка, яку називають "мамою" джазового фестивалю – Ірина Френкель, заслужена артистка України, радник вінницького міського голови. За диригентським пультом потім з’являлися і "рідні" диригенти оркестру – Володимир Сивохіп і Богдан Дашак.

На відкритті джаз-фесту диригент львівського оркестру доручив вінничанці керувати своїми музикантами - фото 1

Як стало відомо після першого концерту, в Ірини Френкель боліла рука, але вона чудово відпрацювала свій диригентський дебют (взагалі-то вона скрипалька), і ніхто цього прикрого факту не помітив.

"Усе було чудово. Кажуть, нас навіть охрестили в кулуарах – "три диригенти, три танкісти, троє веселих друзів". І взагалі - все буде джаз!", - сказала на прес-майданчику Френкель.

На відкритті джаз-фесту диригент львівського оркестру доручив вінничанці керувати своїми музикантами - фото 2

На відкритті джаз-фесту диригент львівського оркестру доручив вінничанці керувати своїми музикантами - фото 3

На відкритті джаз-фесту диригент львівського оркестру доручив вінничанці керувати своїми музикантами - фото 4

На відкритті джаз-фесту диригент львівського оркестру доручив вінничанці керувати своїми музикантами - фото 5

Володимир Сивохіп схвально відгукнувся про теплий прийом у Вінниці. "Нам було дуже комфортно на вашій сцені. Я радий, що нам з моїми колегами Богданом Дашаком і солістом Мирославом Драганом і з майже українцем композитором Гершвіним вдалося створити на сцені прекрасну атмосферу. І оркестр почувався чудово. Від усіх нас дякую вінницькому глядачеві", - додав Сивохіп.

Програма львів’ян називалася "Золоті сторінки джазу". Складалася вона з творів Джорджа Гершвіна, Ендрю Ллойда Веббера, Леонарда Бернстайна та інших авторів.

На відкритті джаз-фесту диригент львівського оркестру доручив вінничанці керувати своїми музикантами - фото 6

На відкритті джаз-фесту диригент львівського оркестру доручив вінничанці керувати своїми музикантами - фото 7

На відкритті джаз-фесту диригент львівського оркестру доручив вінничанці керувати своїми музикантами - фото 8

Перед першим концертом на сцену були запрошені ведучі всіх попередніх джазових фестивалів у Вінниці, а також його творці. Вони отримали пам’ятні відзнаки і подяки від влади.

Другий концерт розпочався незвичайним етно-джазовим проектом львів’янина Ігоря Закуса. Співачка Іванка Червінська виконувала його джазові обробки маловідомих українських пісень, записаних нею у львівських селах ще під час навчання в училищі. Завершуючи концерт, Іванка запросила глядачів співати разом з нею всім відому народну пісню "Чом ти не прийшов", але підспівувати було непросто, оскільки в незвичній обробці пісня звучала абсолютно по-новому. Тому глядачі компенсували оплесками й оваціями неможливість співати разом.

На відкритті джаз-фесту диригент львівського оркестру доручив вінничанці керувати своїми музикантами - фото 9

На другу частину вечірнього концерту з особливим нетерпінням чекали ті, хто пам’ятає перші джазові фестивалі у Вінниці. Вінничани Юрій Шепета і Максим Гладецький, які тепер живуть і працюють у столиці, були творцями найпершого фестивалю, тому справедливо вважаються його "батьками". Ведучий Олексій Коган розповідав публіці про перші кроки джазфесту у дуже непрості 90-і роки минулого століття, про курйозні випадки, про жахливі побутові умови в гуртожитку, де селили деяких гостей.

На відкритті джаз-фесту диригент львівського оркестру доручив вінничанці керувати своїми музикантами - фото 10

На відкритті джаз-фесту диригент львівського оркестру доручив вінничанці керувати своїми музикантами - фото 11

На відкритті джаз-фесту диригент львівського оркестру доручив вінничанці керувати своїми музикантами - фото 12

На відкритті джаз-фесту диригент львівського оркестру доручив вінничанці керувати своїми музикантами - фото 13

"Усе це було, і про це ми тепер згадуємо з усмішкою. Але все одно було відчуття свята. І треба пам’ятати людей, які починали цю велику справу. Адже ваш фестиваль тепер знають у всьому світі. І сьогодні на цій сцені люди, які стояли біля витоків", - наголосив Коган.

Як розповів Коган, у рідну Вінницю, Юрій і Максим приїжджають з особливим трепетом.

"Кажу їм: "Хлопці, пішли десь пообідаємо", а Макс відповідає: "Е, ні,я не з вами – я йду до мами". Юра Шепета теж був у мами – тільки на цвинтарі. Але таке життя", - з ноткою суму додав Коган.

Разом з Шепетою і Гладецьким перший день фестивалю завершували київський саксофоніст Артем Менделенко і барабанщик з Херсона Валерій Волков. Сьогодні, у другий день фестивалю, першими (о 16:00) даватимуть концерт грузинські музиканти, на другому концерті (18:00)гратимуть джазмени з Литви й Італії, на третьому (21:00) – саксофоніст із США і тріо музикантів з Німеччини і Швейцарії.

Фото Сергія Бахмутова

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця