ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Два мільйони на створення симфонічного оркестру у Вінниці поки не знайшлось

Однак управління культури знайшло вихід: симфонічний оркестр створять шляхом переформатування губернаторського
Depo.
5 квітня 2016 11:31
ФОТО: depo.ua
Два мільйони на створення симфонічного оркестру у Вінниці поки не знайшлось
Два мільйони на створення симфонічного оркестру у Вінниці поки не знайшлось

Вінниця цього року матиме свій симфонічний оркестр. Про це кореспонденту Depo.Вінниця розповів начальник управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністрації Станіслав Городинський.

За його словами, оркестр мають створити до 1 липня цього року на базі камерного оркестру "Арката". Також до нього доєднаються музиканти обласного естрадно-духового оркестру "Подоляни", який функціонує при Вінницькому обласному центрі народної творчості. Його в народі ще називають "губернаторським", оскільки він обслуговує офіційні заходи. 

"Губернаторський оркестр ми ліквідовуємо, до 1 травня попереджаємо про вивільнення музикантів. А потім візьмемо їх на контрактній основі в симфонічний оркестр", - розповів Городинський.

На створення оркестру і його утримання потрібно 2 млн грн. В його складі має працювати близько семи десятків музикантів. Репетиційну базу оркестр ділитиме із ансамблем пісні і танцю "Поділля". 

"Ще потрібні костюми, інструменти. Контрабасів, наприклад, в нас немає. Також потрібно оркестр доукомплектувати музикантами. Будемо думати про кращих випускників училища ім. Леонтовича. Крім того, в нас немає керівника оркестру і це питання також треба вирішувати", - пояснив Городинський. 

Загалом, створити симфонічний оркестр у Вінниці планували ще минулого року. Проте на це не знайшлося коштів. Наразі в управлінні кошти планують отримати від переводу губернаторського оркестру у філармонію, який "перейде" туди разом з фінансуванням.

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця