На сільському подвір’ї жителя Вінниччини пасуться страуси, фазани і дика свиня

Власник екзотичних птахів мріє відкрити сільський зоопарк
Depo.
2 грудня 2016 09:52
ФОТО: depo.ua
На сільському подвір’ї жителя Вінниччини пасуться страуси, фазани і дика свиня
На сільському подвір’ї жителя Вінниччини пасуться страуси, фазани і дика свиня

У селі Цекинівці Ямпільського району, що на Вінниччині, місцевий житель Іван Олійник розводить, окрім звичних для села курей, качок, гусей і кролів, ще й  страусів, фазанів, павичів, папуг, голубів, перепілок,  акваріумних рибок і навіть диких свиней. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на "Дирижабль".

Іван Олійник - власник кафе "Юлія" у Цекинівці, а екзотичні птахи – його хобі. Дружина – головна помічниця у великому господарстві. Розведенням і колекціонуванням тварин Іван Олійник захопився ще в дитинстві. Рибок і папуг тримав з шести років.

Найбільші птахи у господарстві — страуси. Іван купив трьох одномісячних страусів у травні цього року в Чернігівській області. Зараз їм по півроку. До чотирьох місяців страусам господар давав спеціальний корм з повним комплексом вітамінів і мінералів. Крім цього, люцерну і кульбабу. Птахи підростають за добу на один сантиметр.

"Я цілий рік у черзі стояв, щоб придбати страусенят. Перевозили їх у довгих високих і вузеньких ящиках. Я не знав, які вони за розміром, і взяв із собою бананові ящики. А вони, виявляється, не такі вже й маленькі — як доросла курка на довгих ногах. Ще треба знати, як їх правильно в руки брати. Не візьмеш, як курку, за ребра, бо вони дуже тендітні і можуть зламатися. Страуса піднімають за кіль і хвіст", - розповідає Олійник.

Страуси в неволі живуть до 50 років. Дорослі страуси заввишки до 2,5 метра. Зараз вони зростом до 1,8 метра і вагою близько 50 кілограмів. До року ще не зрозуміло, де самець, а де самка.

Страусам згодовують п’ятилітрове відро зерна в день. У них 70 відсотків шлунку забито камінням — вони не мають зубів, і це допомагає їм перетравлювати їжу.

Страуси не бояться морозів, купаються і граються в снігу. Температура їхнього тіла — 41 градус, при ній усі бактерії гинуть. Але ці великі птахи можуть травмуватися, особливо небезпечні для них місця, куди вони можуть засунути на довгій шиї.

Ніякого спеціально вольєра для страусів в Олійника немає. Вони ходять просто на подвір’ї разом з курми і качками.

"Я читав, що вони всю іншу домашню птицю чавлять, тому для них окреме місце потрібне. Але мої зі всіма дружать. Вони у мене змалечку разом з курми ходили і їли. Якщо не приручати до рук, то вони дуже агресивні. Сильно б’ють ногами", - каже господар.

А ще у великому вольєрі в  госполларстві Олійника мешкають близько 150 голубів. Якщо хтось хоче придбати в нього голубів, Іван Васильович не відмовляє, але переважно дарує або обмінюється плахами з однодумцями.

Тримає Олійник і дві пари павичів, має й фазанів, один із них — королівський. Є й золоті фазани. А ще - китайська пухнаста курка і дика свиня.

Майже щодня до Івана Олійника приходять діти. Господар залюбки показує їм свою екзотику.

"У мене є мрія: хочу зробити міні-зоопарк для села. Безкоштовний, мені не потрібно грошей. Поставити у загоні клітки, щоб діти могли зайти і подивитися на птахів", - розповідає Олійник.

Але для досягнення мрії треба вирішити земельну проблему.

"Вийшло так, що держава виділила землю мені і всім сусідам, видала державні акти. Але одному сусідові не сподобалось, він подав у суд, і нам усім скасували державні акти. Якби влада району трохи допомогла, то я б одразу зайнявся облаштуванням території. У мене вже є велика сітка, щоб накрити нею весь загін і птахи могли там вільно гуляти", - додає сільський ентузіаст.

Подивитися на незвичайне господарство Івана Олійника можна, домовившись про зустріч за телефоном (097)318-98-35.

На сільському подвір’ї жителя Вінниччини пасуться страуси, фазани і дика свиня - фото 1На сільському подвір’ї жителя Вінниччини пасуться страуси, фазани і дика свиня - фото 2На сільському подвір’ї жителя Вінниччини пасуться страуси, фазани і дика свиня - фото 3На сільському подвір’ї жителя Вінниччини пасуться страуси, фазани і дика свиня - фото 4На сільському подвір’ї жителя Вінниччини пасуться страуси, фазани і дика свиня - фото 5На сільському подвір’ї жителя Вінниччини пасуться страуси, фазани і дика свиня - фото 6На сільському подвір’ї жителя Вінниччини пасуться страуси, фазани і дика свиня - фото 7На сільському подвір’ї жителя Вінниччини пасуться страуси, фазани і дика свиня - фото 8На сільському подвір’ї жителя Вінниччини пасуться страуси, фазани і дика свиня - фото 9На сільському подвір’ї жителя Вінниччини пасуться страуси, фазани і дика свиня - фото 10На сільському подвір’ї жителя Вінниччини пасуться страуси, фазани і дика свиня - фото 11На сільському подвір’ї жителя Вінниччини пасуться страуси, фазани і дика свиня - фото 12