На OPERAFEST TULCHYN всесвітньовідомий польський митець створить гігантську light-арт інсталяцію

Вже за два тижні Вінниччина стане ключовою точкою на культурній мапі України: крім найкращих мюзиклів та опер, балетів і видовищних шоу у виконанні понад 700 артистів України, Польщі, Німеччини й США, фестиваль дивуватиме не менш вражаючою візуальною програмою

Всесвітньовідомий митець із Польщі Ярослав Козяра спеціально для фестивалю OPERAFEST TULCHYN створить гігантську світлову інсталяцію просторових об’єктів, передає Depo.Вінниця.

Ім’я Ярослав Козяра знає весь мистецький світ – від Японії і США до країн Європи. Створені ним приголомшливі кількагектарові ленд-арт композиції гігантських силуетів риб, бджіл, жаби, журавля та інших істот прикрашають поля і аеродроми як у рідній Польщі, так і за її межами.

Над своїми ленд-арт проектами Ярослав Козяра трудиться місяцями, а його проекти щоразу набувають нових акцентів та забарвлень як зі зміною часу доби, так і – пір року. Зокрема, у 2008 році шквал захвату і бурхливих обговорень, які не вщухають донині, викликали величезні транскордонні "зелені риби", які Ярослав Козяра створив на кордоні України та Польщі у знак того, що мистецтво і природа непідвладні межам, які встановила людина.

"Ярослав Козяра має свій власний унікальний і дуже пізнаваний стиль. Його роботи завжди інноваційні, а рішення нестандартні. Він вважає, що "не можна обмежувати себе у мистецтві", тому творить у абсолютно різних жанрах: за допомогою живопису і фотографії, театральної сценографії і графічного дизайну, ленд-арту і ґеппенінгу – мистецтва процесу й демонстрації, перформансів, - розповідає куратор візуальної програми фестивалю OPERAFEST TULCHYN Олександр Никитюк.

За його словами, раніше в Україні Ярослав Козяра створював лише ленд-арт проекти. А саме на OPERAFEST TULCHYN можна буде вперше в Україні побачити його інноваційний light-арт.

Крім сюрпризу знаменитого польського митця, візуальна частина фестивалю OPERAFEST TULCHYN-2019 дивуватиме новими селфі-зонами, численними майстер-класами та виставками, які діятимуть у Палаці Потоцьких. Також цьогоріч інтегрується у фестиваль ІІІ Міжнародний мистецький пленер "Кращий художник/The best artist 2019". 

Нагадаємо, що з 4 по 9 червня просто неба у тульчинському Палаці Потоцьких пройде грандіозний ІІІ міжнародний open air фестиваль OPERAFEST TULCHYN-2019. Глядачі побачать 12 грандіозних постановок та шоу, зокрема, культовий мюзикл "Танець вампірів", концерт-шоу "Вогні Бродвею", ексклюзивну прем’єру від Польської Королівської опери, балети "Історії у стилі танго", "Собор Паризької Богоматері" та багато інших.

Вхід на територію фестивалю - вільний. У дні фестивалю з Вінниці до Тульчина ходитимуть автобусні "чартери", на які можна записатися до 6 червня.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця