Вінницькі мурали: Як місто обростає сучасним вуличним мистецтвом

У Вінниці уже три роки триває конкурс вуличного мистецтва, в рамках якого фасади будівель стають витворами мистецтва 

Вінницькі мурали: Як місто обростає суча…

У Вінниці цього року уже втретє відбувся конкурс мурал-проектів VIN-ART-CITY, в рамках якого місцеві та українські художники намагалися привнести до міста популярну у світі культуру вуличного мистецтва. Починаючи з 2015 року у Вінниці з'явилось понад 15 величезних художніх робіт, якими прикрасили фасади будівель. Фотоогляд усіх муралів Вінниці, які виникли у рамках конкурсу, провели журналісти Depo.Вінниця.

Перші мурали, які у 2015-му сприймались ще як експеримент, з'явились у центрі міста. Для цього обрали фасади будинків на вулиці Соборній, Оводова та Пирогова.

Один з таких в рамках проекту з'явився два роки тому на фасаді обласної бібліотеки ім. Тімірязєва, що на Соборній, 73. Створити картину "Зернина всесвіту" її автора Олександра Марченка надихнула книжка Антуана де Сент-Екзюпері "Цитадель". На малюнку дівчинка читає книжку, а навколо неї виникають картини її майбутнього, її мрії, які вона здатна буде втілити в життя. На хмарах у небі є фігура хлопчика, який тримає на мотузочці яскраву пташку, світло від якої і утворює всі дива навколо. В малюнок вписані символи Вінниці - вінницька вежа, трамвай та будівля Собору.

Навколо цієї роботи тоді, навіть, виник невеликий скандал - деякі депутати обласної ради, вікна якої "дивляться" на мурал, назвали її "мазнею" і вимагали замалювати.

Інший мурал, "Вінниця - місто мрій", можна знайти на вулиці Пирогова. Автор: Тетяна Чубар.

Ще одна робота на вулиці Пирогова - яскрава і літня у будь-яку погоду картина "Соняшники". Aвтор проекту – Тaрaс Довгaлюк.

Замріяна дівчинка на фоні панорами Вінниці стала результатом роботи чеських майстрів. Через рік до неї приєднався хлопчик, який мріє про космос. Обидві картини прикрасили фасад Вінницької телерадіокомпанії.

Мурал "Старий Амстердам", що вник на Соборній, 22, у 2016 році, став найдискусійнішим проектом від учасників VIN-ART-CITY. За задумом авторів, обшарпаний фасад старої "хрущівки" мали перетворити на імітацію класичних європейських будиночків. Будівлю розділили на кілька різнокольорових секцій, а стилістичну ліпнину намалювали. Сподобалось таке рішення далеко не усім вінничанам, які жваво обговорювали проект у соцмережах. Зрештою більшість критиків погодилась, що з муралом будинок виглядає краще, ніж без ньогоо.

Щоправда менше ніж за півроку оновлений фасад почав облуплюватись.

Картина харків'янок Марії Бобирєвої та Олександри Мельник "Сни, в яких хочеться жити" на стіні магазину на вулиці Оводова.

Робота художника з Луцька Артура Столярука "Око" на вулиці Оводова.

Мурал "Добробут" авторства львів'янина Тараса Довгалюка прикрасив глуху стіну будинку на Соборній, 91.

Мурал Антона Ходакова "Янгол" на стіні колишнього готелю "Франсуа".

Картина "Місто знань" на стіні школи №34. Авторка ескізу Олександра Марченко - художниця з Криму, яка нині мешкає у Вінниці.

У виборі локацій для третього конкурсу, що відбувався влітку-восени 2017-го, учасники обрали уже не середмістя Вінниці, а вирушили у житлові масиви. Так, мурали з'явились у мікрорайонах Вишенька, Слов'янка та Свердловський масив.

Вінницю як "місто спорту" презентувала Наталя Лісова з однойменною композицією, на якій велосипедист впевнено долає маршрут, довжиною у дев'ять поверхів. Малюнок прикрасив стіну будинку в мікрорайоні Вишенька — на вулиці Келецькій, 132-а.

На сусідньому будинку Вінницю показали уже як "місто культури". Автором композиції із тендітною балериною став Олег Ходаков.

Нові мурали "Плідність" та "Слов'янка" із тематичним оформленням з'явилися у рамках третього проекту на стіні житлового будинку по вулиці Келецькій. З одного боку намальована дівчина слов'янської зовнішності, яка малює дерева пензлем. Цей мурал плавно перетікає у сусідній, де зображені дерева з плодами.

Композиція "Спрямованість" із білосніжним літаком на фоні блакитної води та дівчиною на дошці для серфінгу з'явилась минулого літа на стіні будинку на Князів Коріатовичів, 155.

Проект виконувала група митців: Володимир Ходак, Ольга Гаєвик, Андрій Барчук (мультимедійний супровід) та сам автор - Олександр Марченко.

Цьогорічний конкурс відрізняється від попередніх своїми масштабами, адже якщо раніше художники використовували невеликі площі фасадів, то тепер замахнулись на багатоповерхівки, де розміри однієї картини сягали понад 300 квадратних метрів. Результат видався ефектним! Як і виправданою стала увага саме до житлових масивів, де, як відзначає куратор поректу, керівник ГО "Лабораторія актуальної творчості" Олександр Никитюк, є великий потенціал для реалізації найсміливіших ідей. Тож побачимо, чим вінничан порадують за рік.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme