Міська влада всерйоз взялася за "оцифрування" послуг у Вінниці

Вінницька міська рада ухвалила Програму цифрового розвитку на 2018-2022 роки

Сьогодні, 28 вересня, депутати Вінницької міської ради ухвалили Програму цифрового розвитку на 2018-2022 роки. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на прес-службу Вінницької міської ради.

"Програма цифрового розвитку спрямована на підвищення ефективності муніципального управління, доступності цифрових можливостей для громадян, формування безпечного міського середовища на базі сучасних цифрових технологій, впровадження інноваційних ІТ-ініціатив", – розповів директор департаменту інформаційних технологій міської ради Володимир Романенко.

Програмою передбачено створення об'єктів відеоспостереження та пристроїв системи "Безпечне місто". Серед іншого, це датчики екологічного моніторингу, підтоплення, задимлення тощо, мікрофони, пристрої детекції (розпізнавання) пострілів, розбиття скла та інших сигналів. Передбачено підключення до системи "Безпечне місто" інфраструктури територій, громади яких приєднуються до міста Вінниці.

У програмі йдеться й про впровадження автоматизованої системи збору оплати за проїзд в громадському транспорті в м. Вінниця, проведення автоматизації системи керування дорожнім рухом. У залежності від потреб будуть створюватись й інші зручні та корисні електронні сервіси для вінничан. Планується створення офіційного сайту Вінницької міської ради за новим форматом, що відповідатиме сучасним потребам та критеріям. Розвиватиметься напрям відкритих даних, які можна аналізувати, досліджувати та використовувати для суспільно-корисних проектів.

"У цьому рішення іде мова про використання інформаційних технологій в управлінні всіма процесами Вінницької міської ради, а також технології Е-врядування, Е-демократії. Одним із яскравих прикладів ефективного використання новітніх технологій є Ситуаційний центр, робота якого вже показала свій позитивний результат, зокрема, Національна поліція може це підтвердити. У нас є багато ще роботи у цьому напрямку. І програма приймається для того, щоб ми могли їх ефективно вирішувати. Ну і, звичайно, перед нами стоїть завдання впровадження Е-квитка", – сказав міський голова Сергій Моргунов.

Результатом виконання Програми має стати підвищення якості життя у місті завдяки реалізованим цифровим можливостям, покращення моделі муніципального управління, підвищення рівня безпеки громадян та швидкості розкриття правопорушень, оптимізація дорожнього руху та транспортної системи. Серед очікуваних результатів – забезпечення вінничан новими електронними можливостями, якісними каналами електронного зворотного зв'язку, зростання якості надання послуг завдяки впровадженим сервісам електронного урядування, впровадження інноваційних проектів у місті за ініціативами прогресивних громадян, молоді та організацій.

Нагадаємо, у Вінниці триває підготовка до впровадження е-квитка.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця