Майбутнє оперного фестивалю у Тульчині опинилося під загрозою

Заплановані на проведення фестивалю два мільйони гривень пропонують передати в аграрний сектор

Майбутнє оперного фестивалю у Тульчині о…

Постійна комісія Вінницької облради, розглядаючи проєкт рішення "Про обласний бюджет на 2020 рік" вирішила припинити фінансування  міжнародного фестивалю Operafest Tulchyn, а заплановані на його проведення два мільйони гривень пропонують передати в аграрний сектор. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на ФБ-сторінку арт-продюсерки фестивалю Ірини Френкель.

Повідомлення про рішення комісії викликало значний резонанс.

"Замість створення нових культурно-туристичних маркерів Вінницької області, бюджетна комісія Вінницької обласної ради вирішила знищити найбільший оперний фестиваль УКРАЇНИ під відкритим небом. Коли ми готували підсумкове відео міжнародного фестивалю Operafest Tulchyn за 2017-2019 роки, я не могла передбачити, що буду його оприлюднювати за таких обставин і звертатися до голови бюджетної комісії пана Геннадія Мазура, який нагороджений почесною відзнакою області "Покровитель культури Вінницької області – 2019". Він своїм рішенням перенаправив 2 мільйони гривень з галузі культури (з гуманітарної сфери) в аграрний сектор", – пише Френкель.

Ірина Френкель переконана, що це серйозний удар по культурному проєкту.

"Я не говорю про те, що це рішення – сигнал для міжнародних інституцій та партнерів, які підтримують фестиваль OPERAFEST TULCHYN, що Вінницької області цей проект не потрібен. Це напряму впливає на сталість проекту. Пан Мазур ігнорує такі якісні та кількісні показники, як: 135 тисяч глядачів, з яких більш ніж 20 тисяч - дитяча аудиторія. 15 млн грн інвестиції в культурний продукт території в сукупності за 2017-2019 роки по всіх грантах та програмах за участі адміністрації в обсязі 4 млн грн що складає менш ніж 30%. Тульчин – це: Леонтович Арт квартал, ревітализована Музей-квартира М. Д. Леонтовича, 6 ексклюзивних оперних постановок за три роки,. перший в Європі дитячий оперний фестиваль KIDS OPERAFEST, відродження Палацу Потоцьких, який руйнувався до 2017 року через бездіяльності депутатського корпусу облради, а його західна будівля продовжує руйнуватись, і саме проведення фестивалю привернуло увагу інвесторів та донорів щодо відновлення Палацу,   наявність сталих партнерств із провідними театрами України, Європи та потужними агенціями США", – перелічує Френкель.

Френкель запросила Мазура на публічну дискусію у понеділок, 16 грудня. Тема дискусії " Культурний ресурсь –економічний важіль розвитку малих територій". Дискусія розпочнеться о 14:00 у Вінниці в конференц-залі готелю "Франція" (ІІ поверх).

Нагадаємо, цього року в Тульчині відбувся третій оперний фестиваль просто неба.  Тульчин перетворився на оперну столицю України.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"