UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Вінниці погасили марку до 100-річчя презентації "Щедрика"

Слова і просту мелодію "Щедрика" Леонтович знайшов під час експедиції в одному з сіл Поділля.

Журналіст регіональної редакції Depo.Вінниця.
У Вінниці погасили марку до 100-річчя пр…
Фото: Вінницька ОДА

Напередодні Різдва у Вінниці провели процедуру спецпогашення та введення в обіг поштової марки "Щедрик.Carol of the Bells", випуск якої приурочено до 100-річчя презентації музичного твору "Щедрик" на сцені в Карнегі-Холі в Нью-Йорку: саме після цього виконання щедрівка набула всесвітньої популярності і стала символічним різдвяним гімном для низки країн. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на пресс-службу Вінницької ОДА. 

"Щедрик" - всесвітньо відома колядка, написана для хору українським композитором Миколою Леонтовичем у 1916 році.

Слова і просту мелодію "Щедрика" Леонтович знайшов під час експедиції в одному з сіл Поділля. Композитор вдосконалював мелодію щонайменше 5 разів в період з 1901 до 1919 р.

Легендарний "Щедрик" Миколи Леонтовича здійснив величезний вплив на розвиток української та світової культури. В світі існує понад 1000 варіацій мелодії "Щедрика" - від хорової та симфонічної до джазової та в стилі рок. 

"Мелодія "Щедрика" звучить сьогодні не тільки в кожній українській хаті, а й скрізь по світу в цю передріздвяну пору. Те, що ми зараз маємо можливість погасити цю марку саме у Вінниці, на Поділлі, де народилась мелодія "Щедрика", є дуже символічним", - зазначив керівник Вінницької дирекції АТ "Укрпошта" Володимир Шаловінський. 

Ескіз до поштової марки, конверта "Перший день", художньої картки та штемпеля створив заслужений художник України Миколай Кочубей.

Тираж марки - 200 тис. шт.

Читайте також: #ЩедрикНаш: Як вінницькі і донецькі ділять спадщину Леонтовича

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme