Леонтовича та Щедрик увіковіковічнили на пам'ятних монетах

Національний банк України ввів в обіг дві пам'ятні монети номіналом 5 гривень з нейзильберу і 20 гривень зі срібла
Depo.
6 січня 2016 09:10
ФОТО: depo.ua
Леонтовича та Щедрик увіковіковічнили на пам
Леонтовича та Щедрик увіковіковічнили на пам'ятних монетах

Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на прес-службу НБУ.

За інформацією НБУ, тираж монет - 50 тисяч і 3 тисячі відповідно. На аверсі монети з нейзильберу на матовому тлі розміщено рельєфне зображення ластівки на тлі нотних рядків, на реверсі - гурт колядників, які співають, один з них тримає різдвяну зірку, над якою написи - Щедрик, щедрик, щедрівочка.

Срібна монета прикрашена блакитним коштовним камінцем і різнобарвним голографічним зображенням. На її аверсі в намистовому колі зображена різдвяна зірка, в центрі якої - колядники, між променями зірки - по три дзвіночки.

На реверсі монети розміщено композицію, яка розділена на дві частини стилізованим музичним рядком із Щедрика, вгорі портрет Миколи Леонтовича з диригентською паличкою у правій руці, на лівій руці композитора сидить ластівка, праворуч - напис Микола Леонтович; ліворуч від портрета на тлі концентричних кіл, що символізують звучання музики, у центрі яких вставка з кубічного оксиду цирконію, напис Щедрик; внизу "колядка дзвонів" - на тлі кольорових голографічних кіл зображені дзвінки.

Більше новин Вінниці та області читайте на Depo.Вінниця