Ландшафтний дизайн та відновлена автентика: Яким буде "нове обличчя" музею Коцюбинського у Вінниці

Проектно-кошторисна документація на реставрацію пам'ятки наразі перебуває на погодженні у профільному міністерстві

У Вінниці триває процедура щодо відновлення музею-садиби імені Михайла Коцюбинського. Нове життя отримають і будівлі, і віковічні насадження, і власне територія пам'ятки. Яким буде нове обличчя музею – у матеріалі Depo.Вінниця.

У минулому році Вінницька міська рада ухвалила рішення про виділення коштів на ремонтно-реставраційні роботи. Наразі проектно-кошторисна документація вже виготовлена та скерована до Міністерства культури.

"Чекаємо міністерського висновку, тоді буде проведена експертиза документів та будемо сподіватися, що у цьому році чи вже наступному розпочнемо фактичні роботи на території музею", – каже виконуюча обов'язки директорки музею Лариса Кравченко.

Реставрувати планують приміщення (зокрема, встановити нові вікна та двері), але займуться і ландшафтним дизайном та благоустроєм території.

"У процесі роботи над документацією виявилося, що коли тут жив Михайло Коцюбинський, то у лівому крилі будинку були відкриті сволоки (дерев'яна балка під стелею в українській хаті - прим.авт.). Тому ми плануємо їх і зараз відкрити. Хочемо дійти до того атентичного дерева та відчути те тепло та енергію, які панували в цих стінах, коли тут жив Михайло Михайлович", - каже в.о. директорки музею-садиби.

Передбачений і благоустрій території садиби-музею: хочуть облаштувати комфортнішу та придатнішу зону для реалізації на цій території мистецьких проектів, будуть нові клумби, доріжки тощо.

"Залишаємо вікові насадження: як-от липа, вічнозелена агава, тамариск тощо. Це рослини, які ми збережемо та омолодимо. У планах є те, щоб садиба нагадувала карту подорожей Михайла Коцюбинського", - ділиться планами пані Кравченко.

Зміни стосуватимуться й експозиції музею: її планують доповнити та розширити. А ще обіцяють змінити подачу інформації для відвідувача: візити до музею Коцюбинського, обіцяють, стануть цікавішими та інтерактивнішими.

Додамо, що кілька днів тому на території музею-садиби влаштували мистецьку працетерапію: під живу музику дітлахи засаджували чорнобривцями одну із клумб.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця