Як кримська татарка творила для школи на Вінниччині героїв українських казок

Вже 4 роки мешкають на Вінниччині в селі Нова Гребля Калинівського району переселенці із Кримського півострову. За цей час вони непогано налагодили контакти із місцевим населенням у всіх сферах життя, зокрема – і в освіті

Як кримська татарка творила для школи на…

У початковій школі навчається дев'ять дітей кримських татар. А батьки тим часом організували та пошили для діток справжній ляльковий театр. Знайомилася із персонажами кореспондентка Depo.Вінниця.

Тепер у класі, де навчаються діти початкових класів, у шафі "мешкають" 20 ляльок-героїв з українських народних казок. Тут і Колобок, і козенята та коза, і Котигорошко, і всілякі звірі тощо.

Зодягнені ляльки у "дизайнерські" речі: одежину кожному персонажу підбирали і шили окремо. Натхненниця цього всього - переселенка Лєнара Каджі.

"Вчителька початкових класів підтримала ідею створення лялькового театру, а все почалося із пальчикового театру. А ми вже із задоволенням почали її втілювати, розширювати, і дійшло до того, що маємо тепер повноцінний ляльковий театр", - розповідає Лєнара.

У клас заходить вчителька Ніна Цвіток та одразу бере до рук ляльку-сороку. "О, моя копія", – каже, сміючись, вчителька, тримаючи в руках харизматичну сороку: птаха - в окулярах та із масивними сережками.

Згодом вона розповідає історію, як зароджувалася та втілювалася ідея із театром у сільській школі. "Нам разом із Лєнарою не можна збиратися, бо починають фонтанувати спільні та божевільні ідеї. Спочатку з'явився "пальчиковий театр", але Лєнара зауважила, що це занадто мало та дріб'язково, тому і почали творити щось масштабніше", - пригадує вчителька.

На все про все знадобився місяць. "Нам пошили макети майбутніх ляльок, а за нами вже був одяг, обличчя, аксесуари тощо", - каже Лєнара.

Вже на днях ляльковий театр вперше вийде у світ. З нагоди свята Букваря у Новогребельській школі хочуть показати уривок із казки: як живуть звірі у лісовій школі.

"Ляльковий театр – це ще одна ідея, аби згуртувати громаду села та кримських татар-переселенців з півострова. Вінничани мають побачити, що татари – такі ж громадяни України, просто з інакшою культурою та релігією, які варто вивчати та досліджувати, - там чимало цікавого. Дуже хочеться, аби в громаді налагодився суспільний діалог. Хочеться, аби зменшилися конфлікти на національному ґрунті із національними меншинами. Хочеться, аби віннничани більше дізналися про кримських татар, які обрали Україну, залишивши все на півострові", – каже заступниця керівника ГО "Ветан" Юлія Піскунова. Назва цієї громадської організації у перекладі із кримськотатарської мови означає "Батьківщина".

У школі Нової Греблі тим часом генерують нові ідеї та пишуть нові сценарії для свят із залученням нових "мешканців" шкільного класу, яких "створила" кримська татарка, що вже 4 роки мешкає на Вінниччині.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вінниця

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme